Українська Комісія з журналістської етики поскаржиться на французький телеканал

Комісія з журналістської етики звернеться до французьких колег із Альянсу незалежних прес-рад Європи (ASSOCIATION DE PREFIGURATION D'UN CONSEIL DE PRESSE EN FRANCE) зі скаргою на дії телеканалу Canal+ та Поля Морейро, який представляється журналістом.

Скарга стосуватиметься сюжету «Спеціальне дослідження: Україна: Маски революції» із проханням розглянути та дати оцінку відповідності нормам професійної етики журналіста, дій журналіста та редактора, які готували та приймали рішення про показ сюжету, повідомляє прес-служба комісії.

КЖЕ вже має досвід подання скарг на дії журналістів з іншої країни та успішного розгляду таких скарг. Зокрема, у грудні 2013 року Комісія зверталась до Російської Суспільної колегії зі скарг на пресу, а у квітні 2014 року Комісія винесла рішення по скарзі Єреванського прес-клубу.

«Французька прес-рада висловила готовність розглянути скаргу в рамках співпраці органів саморегулювання Альянсу незалежних прес-рад Європи, членом якого є Комісія з журналістської етики. Скарга ґрунтуватиметься на матеріалах українських журналістів та журналістів інших країн, які обурені тенденційно підібраним відеорядом, синхронами, які перекручують зміст коментаря і, по суті, є спробами автора сюжету створити “доказову базу”, яка підтверджує їхні упередження», – зазначила секретар Комісії з журналістської етики Тетяна Котюжинська.

Нагадаємо, французький телеканал показав проросійський фільм про Майдан 2 1 лютого. На думку режисера картини Поля Морейри, за подіями в Україні в 2014 році стоять США, а повстання в Києві та інших українських містах використовував у своїх інтересах «Правий сектор» та інші націоналістичні угруповання.

Україна просила телеканал не показувати цей фільм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук