Комітет WADA рекомендував відсторонити Росію від міжнародних спортивних змагань на 4 роки

Обмеження стосуватиметься й Олімпійських Ігор, які проведуть наступного року в Токіо

СпортАнна Журба, 25 листопада4710

Комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендує заборонити Росії на 4 роки брати участь в глобальних спортивних змаганнях та запровадити нові обмеження щодо російських спортсменів і команд на літніх Олімпійських іграх у Токіо наступного року, повідомляє The New York Times.

Слідчі комітету виявили, що російські чиновники видалили невдалі допінг-тести з бази даних, поданої до антидопінгового регулятора. Якщо рекомендацію комітету погодять, то російським спортсменам заборонять брати участь не тільки в Олімпійських іграх у Токіо, а й у низці інших великих спортивних змаганнях. На Олімпійських іграх російські спортсмени зможуть виступити тільки в нейтральній формі, а якщо виграють медалі, під час нагородження не підніматимуть російський прапор і не гратимуть гімн Росії.

Запропоновані покарання включили в доповідь, підготовлену комітетом на чолі з британським юристом Джонатаном Тейлором. Його група протягом кількох років розслідувала дотримання Росією глобальних антидопінгових правил після скандалу, який розгорівся у 2015 році. Так, після Олімпіади-2014 у Сочі WADA виявила масову фальсифікацію проб російських спортсменів, організовану на державному рівні. Тоді Росію позбавили права участі в Олімпіадах у Ріо 2016 року, а також в Олімпіаді у Пхьончхані 2018-го, лише деякі спортсмени змогли виступити під нейтральним прапором.

Остаточне рішення щодо запропонованих покарань мають ухвалити 9 грудня в Парижі під час засідання колегії WADA. Очікується, що колегія погодиться з рекомендаціями. Будь-яке рішення WADA можна оскаржити в Спортивному арбітражному суді.

Як пише «Укрінформ», у вересні WADA виявило ознаки маніпуляцій з базою даних Московської лабораторії з 2012 по 2015 рік. Пізніше голова Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Юрій Ганус підтвердив ЗМІ підміну проб. За його словами, таким чином намагалися захистити репутацію російських спортсменів, які зараз працюють в органах влади або стали спортивними чиновниками. Глава РУСАДА також сказав, що доступ до даних московської лабораторії могли отримати лише люди, близькі до російської влади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук