Корупція в ДМС працює завдяки штучним схемам, які створені їхніми же керівниками

БлогиСергій Круглов , 17 березня 2016 1053 1
Сергій Круглов
активіст громадської організації «Дорожній контроль Львів»

Самі схеми можна розділити на два типи:

1) Схема, що стосується ДП «Документ» – структура, яка пропонує значно простіші та комфортніші умови виготовлення закордонного паспорту, але бере за це додаткові кошти.

Фінансова успішність цього підприємства напряму залежить від керівництва ДМС України в Києві, адже кількість «клієнтів» залежить від того, наскільки погано працюють відділення обласних міграційних служб на місцях.

Тобто чим гірші умови у районних та міських відділеннях ДМС, тим більше відвідувачів та прибутку отримає ДП «Документ».

Саме через черги, знахабніле відношення працівників ДМС до людей, обмежений час прийому громадян і їхньої кількості та інші подібні проблеми, люди просто звертаються до підприємства-«прокладки», де змушені витрачати додаткові кошти.

Попри те, що ДП «Документ» нібито державне підприємство, чиновники вже давно освоїли, як відмивати кошти саме через цю форму власності.

Оскільки схема являється всеукраїнською, я переконаний що в цьому замішані чиновники найвищих рангів, а саме – міністр МВС України Арсен Аваков та прем'єр міністр Арсеній Яценюк. Саме за підтримки цих чиновників, проштовхуються всілякі законопроекти, з допомогою яких домагаються легалізації ще більших поборів з населення (читайте прикінцеві положення законопроекту 3224 в доопрацьованій редакції від 13.11.2015, котрим вони хочуть дозволити брати з людей не один платіж, а необмежену кількість, яку потім самі собі придумають).

2) Другий тип схем – це схеми місцевих (по областях) керівників ДМС та їхніх підлеглих.

Тут вже побори можуть братися за будь-які послуги, які має надавати сама міграційна служба, в тому числі і виготовлення тих самих паспортів.

Переважно причиною цього стають ті самі черги, хамство, ігнорування відвідувачів та інші штучно створені бюрократичні процеси.

Самі ж керівники ДМС, дуже добре навчилися виправдовувати погану роботу міграційної служби, пояснюючи це браком працівників, обладнання та відсутністю організації електронної черги.

Вже не один рік, вони намагаються побороти самих себе, але і по сьогодні їм цього не вдається.

Не так давно, я вирішив на власні очі переконатися, яким чином працює ДМС та завітав в Головне управління ДМС у Львівській області по вул. Руданського, 3

Дві години перебування в ДМС Львівської області, дали мені змогу дізнатися та побачити те, чого протягом 10-ти місяців не хотів бачити її молодий  керівник – «реформатор-фотограф» Володимир Бабунич.

Я просто стояв в коридорі, спілкувався з відвідувачами які стояли в черзі, та спостерігав за роботою самих працівників ДМС.

Першими мене помітили та впізнали місцеві «рішали», один з них звернувся до мене з запитанням, за чим я сюди прийшов і чому не стаю в чергу. Я цю людину бачив вперше, тому не міг зрозуміти в чому суть запитання, адже я просто стояв та спостерігав.

Через деякий час підійшов ще один хлопчина, який теж привів якихось людей, та, не зважаючи на чергу, провів їх в один з кабінетів, де отримували закордонні паспорти.

Ще за якийсь час я зрозумів, що про мою присутність повідомили керівництво та працівників ДМС. Відчув це після того, як з кабінетів почали виходити та метушитися самі ж працівники. Вони бігали з кабінету в кабінет, а очах була якась паніка. Я не розумів, що відбувається.

Все почало ставати на свої місця, коли поступово в коридорі почали накопичуватися люди, які не барилися займати чергу, а натомість комусь дзвонили. Пізніше я зрозумів, що це «віп-клієнти», яких мали провести в кабінет попри чергу, можливо це мали зробити ті самі рішали, яких я зустрів з самого початку, та які потім кудись зникли.

Я розумів, що це цілий «конвеєр» і навіть за моєї присутності працівники ДМС не можуть його зупинити.

Люди, що стояли в черзі, періодично обурювалися, що черга рухається дуже повільно, а ще більше їх дратували ті, кого проводили поза чергою. В якісь момент вийшла працівниця ДМС та позбирала в усіх українські паспорти. Всі здивувалися...  думаю, що це була своєрідна демонстрація прискорення процесу видачі закордонних паспортів.

В розмові з однією з жінок, я почув що вона вже третій день намагається здати документи на закордонний паспорт. Один день вона була в одному районному відділенні міста, другий день – в іншому, але всюди шалені черги, які ДМС не встигає опрацювати протягом дня.

Також вона розповіла, про те, що вона була на прийомі в самого Володимира Бабунича, де скаржилася на незрозумілий графік роботи районних відділень. З графіку випливало, що відділення приймало документи на виготовлення закордонних паспортів лише один день на тиждень протягом 4-х годин (до обіду), а видавали паспорти того ж дня, але вже після обіду.

Сам Бабунич їй продемонстрував своє обурення і сказав, що такого бути не може і що він з цим розбереться...

Час минав і черга жінки підходила. Вона зателефонувала своєму чоловіку, щоб той підійшов до кабінету. Вони зайшли в кабінет, де відбувався прийом документів, але через 5 хв. вийшли, бо їх послали до Бабунича. Коли вони повернулися, я з'ясував, що працівниця ДМС, послала їх до Бабунича через те, що вони мешкають у Франківському районі м. Львова, а в Головному управлінні ДМС нібито приймають документи лише у тих, хто проживає в окремих районах Львівської області. І щоб у неї прийняли документи тут, потрібно брати окремий дозвіл за особистим підписом самого Бабунича.

Я переглянув той документ, що був в неї в руках, який вона отримала після візиту Бабунича. Це була якась заявка-анкета, завізована Бабуничом, на своєрідне «пріоритетне» обслуговування.

Тобто усі, хто не проживає в районах, перелік яких був наклеєний на дверях, просто відшивалися. А якщо і обслуговувалися, то тільки за погодженням Бабунича.

В цей же час ДМС України усіх переконує, що для оформлення закордонного паспорта громадянина України можна звертатися до будь-якого підрозділу ДМС, незалежно від місця проживання людини. Але в реальності все відбувається зовсім по іншому.

***

Зараз в ДМС у Львівській області проходить комплексна перевірка – як діяльності структури загалом, так і діяльності самого Бабунича.

На час перевірки Бабунича відсторонено від виконання його обов'язків, а на його місце призначений новий в.о. керівника – Святослав Потейчук.

В зв'язку з цими подіями ми завітали до Святослава Потейчука, аби донести йому наші застереження щодо діяльності ДМС та попереднього керівництва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук