Квіт дозволив львівським освітянам розповідати школярам про голодомор та про ОУН і УПА

Головні новини за 31 липняЗореслава Кадикало, 31 липня 2014, 19:56 969 0
дивіться також

Новий міністр освіти та науки України Сергій Квіт скасовує зміни в шкільній програмі, внесені своїм попередником Дмитром Табачником. Львівське управління освіти вже отримало відповідного листа. 

Про це ZAXID.NET розповіла начальник Львівського управління освіти Галина Слічна.

Згідно з наказом Квіта, у новому навчальному році вчителі мають право вчити школярів за програмою 2005 року, а підручники обирати на власний розсуд - аби тільки на них був гриф Міністерства освіти.

"Був лист Міністерства освіти про використання навчальної літератури, який скасував лист попереднього керівництва Міністерства освіти. Відповідно, навчальним закладам дозволено використовувати підручники і користуватися програмами, які діяли до введення табачнівських нововведень", - пояснила Слічна.

За час правління Януковича із шкільної програми вилучили низку творів. Серед них "Іван Вишенський" Івана Франка, "Марія" Уласа Самчука, "Жовтий князь" Василя Барки та низка інших.

"Їх би вартувало повернути в шкільну програму, адже голодомор - це дуже важлива сторінка історії і її свідомо замовчували дуже довгий час. Це є дуже болюча правда, яку потрібно пам'ятати. Люди вижили і передали це іншим людям, своїм нащадкам. Ми мусимо теж це пам'ятати, передавати дітям, вкорінювати це в дитячі серця", - наголосила вчитель української мови та літератури Роксолана Олійник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук