КВУ просить порушити справи проти 10 тис. людей за організацію виборів в окупованому Криму

Комітет виборців України просить Прокуратуру АР Крим притягнути до відповідальності 10 тис. членів так званих «виборчих комісій», що організовують вибори президента РФ на території окупованого півострова. Відповідна заява оприлюднена на сайті КВУ.

«КВУ вважає, що місцеві жителі АР Крим мали б утриматися від участі в організації незаконних виборчих процесів на території Криму, а в разі відмови – нести відповідальність згідно із українським законодавством», - зазначається в повідомленні.

На думку КВУ, в діях осіб, що сприяють організації виборчого процесу на території АР Крим та місті Севастополі, містяться ознаки державної зради. Зокрема, це стосується членів так званих «виборчих комісій», що забезпечують організацію та проведення виборів президента РФ 18 березня 2018 року. Їх дії підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

«Ми вважаємо, що кожен житель АРКрим напередодні голосування 18 березня має зробити вибір щодо співпраці із російською владою. Особи, які будуть залучені до «виборів» як члени комісій, повинні нести відповідальність згідно українських законів. Однією із мотивацій для організації «виборів» може бути значна фінансова винагорода: близько 2,5 тис. грн за участь в роботі «ДВК». Однак такі особи повинні розуміти, що через подібні дії на них можуть бути накладені суттєві санкції: від заборони відвідувати підконтрольні Україні регіони та неможливості отримання біометричного паспорту до кримінальної відповідальності за статтею про державну зраду», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Загалом мова йде про близько 10 тис. жителів анексованого Криму, що можуть бути залучені до організації виборчого процесу.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що кримських татар змушують входити до складу комісій на виборах президента РФ, які відбуватимуться також і на території анексованого Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук