Ліві партії в Україні створюють єдину політичну силу і йдуть на вибори

31 травня 201112974

Голова партії «Справедливість» Станіслав Ніколаєнко заявляє про створення єдиної лівої політичної партії, яка подасть свій список на парламентські вибори 2012 року і висуне свого кандидата на президентські вибори 2015 року.

Про це Ніколаєнко повідомив 31 травня під час прес-конференції у Львові.

Він повідомив, що сьогодні у Львові проходить спільне засідання координаційної ради «Української демократичної лівиці» у Львові за участі керівних органів облорганізацій партій «Справедливість», «Народна влада», Соціал-демократичної партії України, Соціал-демократичної партії України (об’єднаної), Української селянської демократичної партії.

«Ми – українські ліві. Наше завдання – відсторонити від влади олігархічно-буржуазну владу і уряд. Україні потрібна подвійна незалежність: не лише від зовнішніх чинників, але й внутрішня соціальна справедливість… Львівщина завжди була і є важливою ланкою незалежності України, але, на жаль, не є форпостом соціальної складової… Ми зараз створили 10 робочих груп за основними соціально-економічними напрямами, це фактично тіньовий уряд лівиці. Ми йдемо на створення єдиної партії з єдиним списком і фракцією в парламенті, а 2015 року готуємо висунути єдиного кандидата на президентські вибори», – сказав Станіслав Ніколаєнко.

Він зазначив, що йдеться про створення українського лівого руху, а не копії його радянського відповідника.

«Ми звертаємось до усіх політичних сил, Президента, парламенту щодо зміни виборчого законодавства в Україні. Ми – за відкриті списки і повністю пропорційну систему», – сказав Ніколаєнко і зауважив, що чинний закон написаний для утримування влади в руках провладної політичної сили: п’ятивідсотковий прохідний бар’єр, заборона блоків, застава у розмірі майже 30 млн грн.

Він також розповів, що створення нової партії відбудеться восени, зараз вже розглядається ряд керівників нової партії. Разом з тим, Ніколаєнко зазначив, що всі політики, які мають намір увійти до об’єднаної лівої партії, саморозпустяться і восени на з’їзді об’єднаються на базі одної, але наразі її не назвав. Станіслав Ніколаєнко додав, що наразі йдеться про об’єднання згаданих п’яти партій, а також ведуть переговори з іншими політичними силами, серед яких - «зелені» та інші.

Своє чергою, голова партії «Народна влада», екс-міністр транспорту України Йосип Вінський запевнив, що не претендує на посаду голови цієї політ сили.

На запитання про те, що роблять об’єднанні есдеки Медведчука, Ніколаєнко зауважив, що насправді «всі, хто ходив до кормушки», вже давно перейшли в Партію регіонів чи інші політичні сили, мовляв, старих есдеків тут немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • galychanyn 31 травня 2011, 21:42

  Я хоч і прихильником принципів національного лібералізму, який оголошений деякими "правдивими патріотами" ворогом української нації, але підтримую ідею Ніколаєнка. Краще, щоб лівий рух (читай: соціалізм) в Україні набув європейського зразка і переборов радянських комуністів симоненка як лютих ненависників української незалженості. В Польщі наприклад дуже потужна лівиця SLD. Так що це добре. І натяк у Львові як центрі українського державотворення теж є. Чи нам у Львові потрібні тільки націоналісти, які в особі таких як Михайльчишин тільки лякають людей і повністю нівелюють поняття "націоналізму" своїми агресивними виступами. І прихильникам Свободи хочу сказати, що ви не єдині патріоти України. І коли, такі як Михальчишин заявляють, що ліберали і націонал-ліберали є ворогами української нації і фізичне знищення таких є виправданим, то я хвилююсь сильно за Україну, бо з двох сторін її роздирають україноненависники.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • гітлєрівська націонал-соціалістична (нацистська) також була ліва! 31 травня 2011, 20:56

  На виборах до Рейхстагу НСП перемогла комуністичну Е.Тельмана, теж ліву, бо Сталін підтримував Шікельгрубера.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Мирослав 31 травня 2011, 19:21

  Які ще ліві?! Як можна називати себе лівим після трьох голодоморів? Що, невже їм мало 70 років геноциду, вчиненому лівими? Україна - це права країна.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук