Львів планує отримати від ЄІБ кредит у €27 млн на безпеку дорожнього руху

ЕкономікаІрина Рєвунова, 14 червня 20176640
Острівець безпеки, встановлений на вул. Сахарова у Львові

У межах першого у світі проекту Європейського інвестиційного банку з підвищення безпеки дорожнього руху Львів планує отримати 27 млн євро кредиту на покращення міської інфраструктури. Про це ZAXID.NET розповів керівник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор» Павло Сирватка.

«Це перший у світі проект з безпеки руху, який впроваджує Європейський інвестиційний банк. Проект спрямований не на загальну реконструкцію вулиць, а виключно на зміни, покликані підвищити рівень безпеки для всіх учасників руху. Ідея цього проекту виникла у банку після вивчення світової статистики, коли після реконструкції вулиць та доріг за застарілими місцевими нормами зростає кількість ДТП, а отже й потерпілих», – розповів Павло Сирватка.

За його словами, ЄІБ планує надати чотирьом українським містам – Києву, Львову, Харкову та Дніпру – кредит у сумі близько 100 млн євро. «Попередньо Львову планують виділити близько 27 млн євро», – сказав Павло Сирватка.

Сирватка також зазначив, що наразі Львів відправив пропозиції до ЄІБ, а банк готує документацію. «До кінця року очікуємо на ратифікацію відповідних документів Верховною Радою», – додав він.

У разі отримання кредиту у Львові, за словами Павла Сирватки, планують серед іншого, замінити всі світлофори на адаптивні, які будуть підключенні до загальноміського центру керування рухом, забезпечуватимуть «зелені хвилі» на міських вулицях та надаватимуть пріоритет громадському транспорту.

«Також плануємо комплексно змінити організацію дорожнього руху на магістральних вулицях, щоб надати пріоритет громадському транспорту, та покращити пішохідну та велосипедну інфраструктуру. Крім того, проект передбачає облаштування доступних для маломобільних груп населення зупинок громадського транспорту та вулиць загалом», – розповів керівник відділу стійких транспортних систем «Львівавтодору».

Результатом проекту, який буде розрахований на п’ять років, має стати зменшення кількості загиблих та потерпілих у ДТП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук