Львівська митниця за місяць конфіскувала 8,6 тонн м’ясопродуктів

Економіка15 квітня 20115203

У березні працівники Львівської митниці порушили 38 адміністративних справ про порушення митних правил, де об’єктами правопорушень були продукти тваринного походження. За цими справами вилучено 8 681 кг м’ясопродуктів на 152 305 грн.

Такі інформацію надали ZAXID.NET на Львівській митниці на запит редакції.

У березні щотижнево затримувалося, в середньому, 1 959 кг м’ясопродуктів, що на 20% більше ніж середньотижневий показник з початку року.

Найбільшій кількості спроб незаконного ввезення м’ясопродуктів запобігли на митному посту “Рава-Руська”, де було запроваджено 31 справу про порушення митних правил, вилучено 8 049 кг м’ясопродуктів на 138 358 грн.

Як зазначено у повідомленні митниці, за два останні тижні митники припинили 18 спроб незаконного ввезення м’ясопродуктів загальною вагою 1 717 кг на 37 034 грн. Найчастіше затримують такі м’ясопродукти: сало свине морожене, м'ясо свійських свиней (свіже, охолоджене або морожене), печінка (волова, волово-свинна, свійської птиці), із готових м’ясних виробів – шпондер та шинка копчені у вакуумних упаковках, фарш.

Водночас інформуємо, що згідно з положеннями Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23.12.97 № 771/97-ВР, із змінами і доповненнями, забороняється імпорт харчових продуктів, які є небезпечними, непридатними до споживання, неправильно маркованими або такими, що не відповідають технічним регламентам або санітарним заходам.

При цьому будь-який вантаж харчових продуктів, що імпортуються, підлягає прикордонному контролю санітарним або ветеринарним прикордонним інспектором з метою забезпечення дотримання відповідних санітарних заходів та технічних регламентів, які діють на момент застосування.

Водночас громадяни України, іноземці та особи без громадянства повинні декларувати відповідному прикордонному інспектору (санітарному або ветеринарному) види та обсяги всіх харчових продуктів тваринного походження та свіжих (сирих) рослинних продуктів, які вони ввозять для власного споживання. Забороняється ввезення зазначених продуктів, якщо вони представляють високий ризик для здоров'я людини, високий ризик занесення або передавання хвороби тварин або високий ризик занесення шкідливих організмів в Україну, як визначено у згаданому та інших відповідних законах.

Водночас на Львівській митниці зазначають, що громадянам дозволяється ввозити на митну територію України без оподаткування продукти харчування на суму до 50 євро:

- в упаковці виробника, - у кількості 1 упаковка кожного найменування на одну особу;

- без упаковки - у кількості 2 кг кожного найменування на одну особу;

- як неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання, у кількості 1 одиниця кожного найменування на одну особу.

Продукти харчування, що ввозяться громадянами на митну територію України для власного споживання у зазначених обсягах, декларуються усно чи письмово за бажанням

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук