Львівський скульптор Антон Лубій створив півметрові історичні шахи, де Україна грає проти Росії

Королевою білих буде Анна Ярославна, королем – князь Святослав Хоробрий

Головні новини Львова 01.11Марічка Крижанівська, 1 листопада, 16:43 1295 0

Скульптор і музикант Антон Лубій створив патріотичні шахи. Білі фігури – видатні постаті з історії України, темні – безіменні росіяни.

Львів'янин Антон Лубій надумав у патріотичних дерев'яних шахах пішаками зробити руських лицарів, опришків та козаків. На кожному із них вирізьблені символи. Решта фігур – це вже конкретні герої української історії.

«Я обрав особистостей-воїнів, які посідали важливі місця в нашій історії. Це наші карпатські Робін Гуди – Довбуш і Пинтя – вони в мене тури. Воєводи, вони ж офіцери – Байда і Сірко», – розповідає Антон Лубій.

Білі, звісно ж, це наші, темні – це супротивники.

Королевою Антон хоче зробити князівну Анну Ярославну, королеву Франції. А зараз різьбить короля – чубатого князя Святослава Хороброго.

«Фактично, це наш літописний князь, якого Грушевський називав як запорожцем на престолі, бо, якщо почитати літопис, то він носив чуб», – пояснює скульптор.

Коні матимуть на собі давні символи – хрест у колі, він же ж кельтський хрест. Противники білих, росіяни, завбачливо стоять в іншій кімнаті майстерні.

«Коні в них зображені як орли, на них герб сусідньої ворожої держави. Вони всі будуть темного кольору», – додає Антон Лубій.

Темні фігури будуть простіші, без символіки і одноманітні, на одне обличчя, – такий задум автора.

«В офіцерів ворожої чорної армії проглядаються монголоїдні риси. Пішаки теж змальовані з того, ж, що й офіцери», – каже скульптор.

Короля і королеву темної сили наразі Антон не вирізьбив. Але вже має задум:

«Король у них один – дядя Вова», – жартує Антон Лубій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук