Люстраційні перевірки чиновників розпочнуться з листопада і триватимуть до грудня 2016 року

Перевірки вищих посадовців і державних службовців відповідно до закону «Про очищення влади» розпочинаються з 1 листопада.

Про це сьогодні на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає «Інтерфакс-Україна».

«Насамперед під перевірки, які розпочинаються з 1 листопада, потрапляють прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр, віце-прем'єри, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, голова Національного банку, голова ЦВК, члени Національної ради з телебачення і радіомовлення, голови Служби зовнішньої розвідки і Управління держохорони, голова Адміністрації президента, голова секретаріату Кабміну, члени усіх національних комісій», – зазначив Яценюк.

Прем'єр пояснив, що це лише перший блок осіб, які пройдуть відповідну перевірку.

Він нагадав, що основним органом, який відповідатиме за проведення цієї перевірки, буде Міністерство юстиції, при якому буде створено відповідну комісію. Такі ж комісії будуть створені при кожному міністерстві, й вони проводитимуть перевірки автобіографії і майнового стану держслужбовців, які претендують на посаду і вже працюють на держслужбі.

Яценюк заявив, що до другого блоку тих, що підпадають під перевірку, увійдуть міністр юстиції та його заступники, керівники Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України і відповідні підрозділи, судова адміністрація і відповідні підрозділи, генеральний прокурор і його заступники, а також посадовці Генпрокуратури України.

Він додав, що уряд розраховує закінчити перевірки першої та другої хвилі до січня-лютого 2015 року.

Після цього почнеться третій блок перевірок, які стосуватимуться суддів. Цей етап перевірки почнеться в грудні 2014 року і закінчиться в грудні 2015 року. Прем'єр нагадав, що в Україні близько 9 тис. суддів.

«Під закон про очищення влади у нас потраплятимуть усі професійні судді, члени Вищої ради юстиції та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», – зазначив він.

Після цього, за словами прем'єр-міністра, з березня до травня 2015 року будуть перевірки перших заступників і заступників міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, перших заступників і заступників голови НБУ, СБУ, Адміністрації президента, Держуправління справами, заступників у секретаріаті Кабміну, зокрема керівники районних, обласних прокуратур, військових прокуратур, органів внутрішніх справ.

До блоку перевірок, які буде проведено з квітня 2015 року до червня 2016 року, потраплять посадовці територіальних органів Мін’юсту, посадовці територіальних органів МВС, територіальних підрозділів Державної фіскальної служби України та нижчого рівня, усі органи СБУ, судової адміністрації та районних прокуратур.

На останньому етапі (з вересня 2015 року до грудня 2016 року) перевірку пройдуть військові посадовці Збройних сил України та інших військових формувань, окрім військовослужбовців строкової служби.

Раніше Яценюк заявив про те, що уряд вже звільняє 39 чиновників у зв'язку з набуттям чинності люстраційного закону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук