Мати полоненого моряка із Львівщини два дні не знала, що син у полоні

СуспільствоЮрій Герун, 28 листопада 2018, 20:04 2923 0

Один із 24-х полонених в Керченській затоці українських моряків родом із Львівщини. Мати старшого матроса Андрія Оприска мешкає у селі поблизу Миколаєва. І ловить кожну звістку про долю свого сина.

В оселі Ольги Оприско в селі Надітичі Миколаївського району три доби переживання. Про те, що Андрій у російському полоні жінка дізналась лише у вівторок. Каже, син служив на іншому катері, як опинився на захопленому у неділю «Нікополі» не здогадується.

«Там не було того катера, на якому він служить, – «Вишгород». Так тривога була, але коли почала дзвонити, а він не відповідає то зрозуміла, що якась небезпека. А може заборонили, сказали виключити», – припустила мати полоненого моряка Ольга Оприско.

Згодом зателефонувала жінка, яка зв'язалась із адвокатом сина-моряка у Криму.

«Андрій просив в будь-який спосіб знайти маму і повідомити їй, що з ним все добре, але я повірила і не повірила одночасно, бо я знаю, які допити, і знала його характер. Якщо його невиправдано, незаконно наказують, то він мовчати не буде», – тривожиться жінка.

Андрія Оприска з дитинства вабила водна стихія. Перепробував безліч професій і вже 45-річним пішов служити на флот. У хаті матроса усе пов'язане із морем. Ольга Василівна пригадує – навіть на підвищення не хотів, лиш аби завжди бути в плаванні.

«Мамо я не хотів би заради звання йти вчитися, бо я хотів би далі бути штурманом, а як я закінчу, дадуть мені якогось капітана і посадять там, де всі сидять», – принципово казав матері полонений моряк Андрій Оприско.

Єдине бажання пані Олі зараз – почути голос сина. Заради нього тримається стійко і не забуває й про інших в'язнів, утримуваних Росією.

«Якнайшвидше старатися забрати хлопців звідти, бо я розумію, що їм там не солодко в тому розумінні, що їх допитують, а раз допитують, а вони не зізнаються значить застосовують всі можливі способи», – переймається мати полоненого моряка Ольга Оприско.

У Андрія Оприска є донька та син, живуть у Києві. У селі моряка з Львівщини звістку про полон сусіда сприйняли боляче.

«Для нас взагалі шок, в такій ситуації ще ніхто не був. Він дуже цікавий, інтелігентний, побожний, не позволяє ні матюкнутися, поважає старших людей», – відгукується про Андрія Оприска сусідка Оксана Лукомська.

У вівторок Андрія та його побратимів російський суд посадив під арешт. Адвокат старшого матроса розповів, судилище провели якнайшвидше, на засідання пустили лише російських журналістів.

«Він казав, що ніякого фізичного впливу на нього не було, все що він знав, виклав на допиті, і я теж жодних ознак фізичного впливу ззовні не помітив», – кометує адвокат Андрія Оприска Мамед Мамбетов.

Зараз українські моряки перебувають у Сімферополі. Уже відомо, що Андрій Оприско буде під вартою до 25 січня 2019 року. Україна вважає своїх моряків військовополоненими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук