Мер Львова скерував листа президенту Перемишля через провокації проти українців

Мер Львова скерував листа президенту Перемишля через провокації проти українців
Андрій Садовий закликав покарати винних у провокаціях

Міський голова Львова Андрій Садовий скерував листа до Президента міста Перемишля пана Роберта Хоми щодо провокацій проти української громади у Перемишлі, повідомили в прес-службі Львівської міськради.

«Впродовж багатьох років Львів та Перемишль тісно співпрацюють як потужні культурні центри та розвивають співпрацю, спільно реалізовують різноманітні проекти. Однак, подія, що відбулася 26 червня 2016 року, коли група радикально налаштованих осіб перекрила дорогу, якою рухалася мирна процесія духовенства та вірян УГКЦ і під образливі скандування та провокативні закиди влаштувала штовханину, схвилювала та обурила українців. Деякі з молодиків топтали та підпалювали синьо-жовту стрічку, яку ніс один з учасників ходи. Такі дії є неприпустимими і розпалюють міжнаціональну ворожнечу», – мовиться в листі мера Львова. 

Андрій Садовий також висловив занепокоєння щодо скасування концерту українського гурту Ot Vinta та святкових заходів щодо відзначення свята Івана Купала. «Хочу зазначити, що агресія та надмірний радикалізм ніколи не можуть бути виправданими. Ворожість та протистояння завжди вносять розбрат, смерть, біль та страждання. Сподіваємося, що Ви зробите все можливе, щоб ця провокація проти українців, отримала належне розслідування, винних покарали, а українська громада отримала вибачення і надалі могла реалізовувати свою культурну та національну ідентичність в Польщі», – наголосив він.

«Враховуючи дружні відносини між нашими містами та державами, впевнений, що керівники державної влади та органів місцевого самоврядування в Польщі зможуть гарантувати повагу до українців на її території», – підсумував у своєму листі до президента міста Перемишля Роберта Хоми мер Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук