Мінфін пропонує втричі скоротити кількість прокурорів і заморозити підвищення їхніх зарплат

Кількість прокурорів в Україні пропонується скоротити на 30%, або на 5,5 тис. осіб. За рахунок цього держбюджет може зменшити видатки на більш ніж 500 млн грн.

Про це йдеться в рекомендаціях Мінфіну щодо змін до законодавств з метою зменшення видатків держбюджету, інформує DT.UA.

Зокрема, як пропонують у фінансовому відомстві, встановлення кількості прокурорів з розрахунку 20 прокурорів на 100 тис. населення (зараз – 32 прокурори) та скорочення чисельності прокурорів на 5,520 тис. осіб (з 14,580 тис на сьогодні орієнтовно до 9 тис.) дозволить, за підрахунками Мінфіну, реально зекономити більш як півмільярда гривень (за 8 місяців – 361,3 млн грн.).

Як пояснюють у відомстві, такий показник у країнах Європи становить 6-13 осіб, у Молдові – 20, у Латвії — 17, Польщі – 15, Росії – 22.

Також ще більш ніж на 7 млн грн скоротити видатки можливо за рахунок скасування виплати щомісячних надбавок та доплат слідчим органів прокуратури. А скасування вихідної допомоги для прокурорів дасть потенційну економію у наступному році в 224 млн грн. (Новим законом "Про прокуратуру" передбачено відновлення з 1 травня 2015 для прокурорів виплати вихідної допомоги, яку з 17 березня 2014 року було скасовано всім категоріям цивільних працівників).

Крім того, зазначають у Мінфіні, потенційно можна зекономити 2,9 млрд грн за рахунок відміни суттєвого підвищення у 2015 році зарплат прокурорів, працівників Національного антикорупційного бюро, резервістів та військовослужбовців строкової служби. Це можливо за рахунок виключення норм прямої дії щодо розмірів/видів оплати праці цим категоріям та надання Кабінету Міністрів України права на їх визначення.

Раніше генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив, що з квітня, згідно з новим законом «Про прокуратуру», зарплата генерального прокурора становитиме приблизно 50 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Дідусь Іванович 11 грудня 2014, 14:42

  Прокурор і адвокат - не професія, не звання і не посада, а лише функція слідчого в суді. Один і той же слідчий по одній судовій справі може виступати в ролі прокурора, а по іншій справі - в ролі адвоката. Всім фахівцям судової справи владні повноваження повинен надавати тільки народ. Не повинно бути приватних адвокатів і нотаріусів, а то дограємось до приватизації суддів і прокурорів, щоб не заважали "прихватизації" посад законодавців і президента...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Йижачок 11 грудня 2014, 14:36

  Хтось дорвався до тексту рекомендацій мінфіну))
  Якось зібрати потім ці всі новини. Не кожен асіліт весь документ, як і вишукувати всі новини про це.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук