Мінкульт вимагає від МЗС надіслати ноти протесту країнам, що беруть участь в розкопках у Криму

КультураК.С., 13 лютого1761

Міністерство культури України звернулося до міністерства закордонних справ з вимогою надіслати ноти протесту до МЗС РФ, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії через заплановане проведення спільних археологічних розкопок та організації молодіжних археологічних таборів для російських та британських студентів на території окупованого Криму. Про це повідомили у прес-службі Мінкульту.

«У зв’язку з анонсованими намірами окупаційної влади АР Крим і британських вчених-археологів з університету міста Брістоля та англійського військово-історичного журналу реалізувати спільний історико-археологічний проект, пов’язаний з подіями Кримської війни 1853-1856 років, зокрема проведення спільних археологічних розкопок, видання книг та журналів відповідного спрямування та організації молодіжних археологічних таборів для російських та британських студентів, Мінкультури звернулося до МЗС України з вимогою надіслати ноти протесту МЗС РФ та МЗС Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії», — йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що Мінкульт вимагає від РФ як держави, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, забезпечити виконання своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом.

Мінкультури також закликало Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії вжити заходів для недопущення відвідування окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь громадянами Великобританії (у т.ч. британськими археологами з університету міста Брістоля та англійського військово-історичного журналу) та наголошує на необхідності дотримання режиму в’їзду на окуповану територію України, встановленого діючим законодавством України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук