Міносвіти очікує від Світового банку грант у $340 тис. на проведення освітніх реформ

Міносвіти очікує від Світового банку грант у $340 тис. на проведення освітніх реформ
фото DT.ua
Міністр освіти Ліля Гриневич розповіла представникам Світового банку про пріоритети МОН на середньострокову перспективу

Міністерство освіти і науки України зацікавлене у відновленні співпраці зі Світовим банком і сподівається на підтримку установи в проведенні реформ. Про це під час зустрічі з директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє «Урядовий портал».

«Світовий банк має дуже широку активність у пострадянських країнах. На жаль, Міністерство освіти і науки має не досить хорошу історію відносин із вашою установою в попередні періоди. Але нині міністерство змінилося, і ми переконані, що робота Світового банку в Україні в напрямку освіти буде дуже продуктивною та допоможе нашій країні», - зазначила Гриневич.

За її словами, на фінальній стадії перемовин знаходиться проект «Зміцнення формування політики на основі доказових даних із використанням освітньої статистики й аналізу», що реалізовуватиметься у співпраці зі Світовим банком.

«Проект складається з трьох компонентів. Перше - розвиток інтегрованої Інформаційної системи освіти, яка об'єднуватиме освітні бази даних, включатиме створення порталу відкритих даних. Друге - підготовка до участі в Програмі міжнародного оцінювання учнів (PISA). І третє - зміцнення Інституту освітньої аналітики, що має стати провідною установою у сфері освітньої статистики й аналітики в Україні», - повідомила міністр освіти.

Як зазначається, термін реалізації проекту - 2 роки, його загальна вартість - $400 тис. Для його впровадження Світовий банк надасть 340 тис. дол. гранту, а решту забезпечить Інститут освітньої аналітики шляхом покриття адміністративних витрат установи.

Міністр також розповіла представникам Світового банку про пріоритети МОН на середньострокову перспективу. Серед них - забезпечення якості вищої освіти, модернізація професійно-технічної освіти та реалізація реформи середньої освіти «Нова українська школа».

«Ми розуміємо важливість запланованих вами реформ, особливо, що стосується середньої освіти, що має безпосередній вплив на життя усього суспільства. Ті люди, з якими в мене є можливість спілкуватися, вкрай стурбовані тим, що якість освіти в українських школах падає», - наголосила Сату Кахконен і додала, що Світовий банк готовий підтримати МОН у проведенні реформ, зокрема наданням рекомендацій та аналітикою.

Подальше поглиблення співпраці, на думку директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, можливе після того, як МОН продемонструє рішучість у проведенні реформ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук