Мінприроди радить викидати одноразові маски у смітник через три доби після використання

Міністр захисту довкілля пояснив свою рекомендацію «європейським досвідом»

Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів рекомендує українцям перед домашньою утилізацією використаних одноразових медичних масок і рукавичок тримати їх у щільно зав’язаному пакеті щонайменше 72 години. А якщо одноразову маску чи рукавички носила інфікована людина, то у такому разі їх потрібно тримати 72 години у трьох щільно зав’язаних пакетах, після чого – викидати у смітник.

Як розповів міністр захисту довкілля Роман Абрамовський на брифінгу в суботу, 4 липня, медичні установи утилізують ці відходи через ліцензовані переробні підприємства, тому після переробки вони не становлять небезпеки для громадян. Однак, за словами міністра, під час домашньої утилізації необхідно дотримуватися певної процедури.

«Ми вивчили європейський досвід, ухвалили рішення не регулювати адміністративно це питання, а дати тільки рекомендації. Ми рекомендуємо відходи масок і рукавичок складати в пакет, щільно його зав'язувати і витримати в домашніх умовах приблизно 72 години. Якщо ж маска і рукавички від інфікованої людини, яка перебуває вдома на самоізоляції, то для впевненості, що вірус не пошириться, необхідно додати ще 2 пакети і щільно зав’язати. Тримати також 72 години, а після цього їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів. Це європейський досвід, він себе зарекомендував, а будь-які адміністративно-регуляторні заходи не дали результатів», – наголосив Абрамовський.

Він уточнив, що Міністерство захисту навколишнього середовища рекомендує за можливості використовувати багаторазові захисні маски.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук