Могеріні привітала Порошенка з успішними виборами до ВР і розкритикувала псевдовибори на Донбасі

Президент України Петро Порошенко і новопризначений верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні у телефонному режимі обговорили проведення виборів до українського парламенту і майбутні псевдовибори у Донецькій і Луганській областях.

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

«Новопризначений верховний представник ЄС привітала президента України з демократичним проведенням парламентських виборів і висловила надію на подальшу спільну роботу. Вона підкреслила важливість виконання всіма сторонами Мінських домовленостей, зобов'язання за якими були підтверджені в ході багатосторонньої зустрічі в Мілані. В цьому контексті Федеріка Могеріні зазначила, що пункт 9-й Мінського протоколу від 5 вересня виключає проведення будь-яких виборів на території Донбасу, що суперечать українському законодавству», - зазначено у повідомленні.

Порошенко подякував Федеріці Могеріні за чітку позицію щодо псевдовиборів 2 листопада, і закликав ЄС до більш рішучих дій у разі порушення Мінських домовленостей.

Крім того, він заявив, що Україна, як ніколи раніше, налаштована на євроінтеграцію, однією з стадій якої є імплементація Угоди про асоціацію з ЄС.

Також обговорювалося питання проведення міжнародної конференції інвесторів та донорів для України на початку 2015 року. Співрозмовники підкреслили важливість досягнення спільних рішень під час тристоронніх газових консультацій між Україною, Росією та ЄС, які відбулися 29 жовтня.

Крім цього, Петро Порошенко привітав Федеріку Могеріні з призначенням на високу посаду і побажав їй успіхів, а також запросив її відвідати Україну з візитом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук