Молоді художники презентують виставку «¿сАЛОН?» на противагу традиційному «Осінньому салону»

КультураМарічка Крижанівська, 22 листопада 2019, 16:59 800 0

Дев'ятеро молодих українських художників зібралися разом, аби запропонувати альтернативу традиційному «Осінньому салону», який зараз триває у Палац мистецтв.

Кожен із дев'яти учасників проекту «¿сАЛОН?» є уже сформованим художником. Вони працюють у різних жанрах контемпорарі арт — колажі, інсталяції, а також у живописі та графіці. На спільній виставці пропонують своє бачення, як можна було б додати актульності «Осінньому салону».

«Багато хто про це говорить, вже років 5 я про це чую, що класичний «Осінній салон» не такий, який він мав бути. Є претензії, незадоволення, але ніхто не робив активних дій, щоб його покращити. А наша — це можливість зібрати публіку і про це поговорити», — розповідає художник і куратор виставки Роман Хрущ.

Львівська художниця Зірка Савка у своєму живописі пропонує глядачеві роздуми про маски, які людина одягає на себе у суспільстві.

«У моїй картині є такий образ людини у масці у досить теплому, яскравому кольорі і можна зрозуміти, що це колір радості. А коли людині не дуже добре, або в неї є якісь свої перестороги, тривоги, то щоб існувати у соціумі, вона одягає цю маску радості, яку дуже важко носити», — пояснює свій задум Зірка Савка.

Робота Романа Хруща називається «Крик». Вона про те, що зараз, поки в одній частині країни триває війна і люди кричать про свій біль, в інших регіонах їх не чують або не хочуть чути.

«Зараз в нас у країні не дуже стабільні події і щось завжди кричить: це може бути від гордості, від страху, від хоробрості на Сході, коли воїни воюють», — каже Роман Хрущ.

Ця виставка — проект групи «Протяг». Така група зорганізувалася півроку тому для того, щоб просувати молодих художників. Відтоді влаштували віртуальні екскурсії, започаткували мистецький журнал ArTKosS, а тепер відкрили таку виставку. Вона триватиме до неділі у креативному просторі Futura HUB.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук