«Музика не потребує очей»: благодійники влаштували у Львові концерт для людей з вадами зору

Головні новини Львова 18.04Софія Трощук, 18 квітня 2018, 14:13 373 0

«Музика не потребує очей» – концерт під таким гаслом влаштували в Львівському органному залі. До Органного залу завітали незрячі та люди із вадами зору, аби відчути музику та «побачити» її серцем. Концерт влаштували благодійні фонди Львова «Мрії можливі» та «Справи Скарбека».

Пані Олена – незряча. Розповідає: «Музика для мене – щось таке святе, дуже гарне. Ніби з одного боку повсякденне, а з другого – таке оригінальне і рідкісне».

Прийти до мистецького закладу та відчути музику закликали усіх охочих.

«Вже от перед самим концертом нам прийшла така класна ідея, аби запросити всіх звичайних слухачів музики, і попросити їх зав'язати очі для того, аби вони сповна відчули оцей весь процес творення музики і сприйняття її людьми з вадами зору», – розповіла співорганізаторка Яна Пекун.

До концерту перед незвичною аудиторією готувалися ретельно.

«Орган вібруватиме найнижчими частотами, буде звучати гучно, буде ліричний. Все це для того, щоб ті, хто не має змоги бачити, могли відчути», – зазначив заступник директора Органного залу Тарас Демко.

Від класики – до сучасних відомих творів. Програму теж підготували оригінальну, адже головна аудиторія слухачів – діти.

«Знаючи, що будуть діти серед цієї публіки, я намагалася, щоби програма була доступною, цікавою, включила навіть два твори з кінофільмів. Це тема до «Джеймса Бонда» та «Піратів Карибського моря», – розповіла органістка Надія Величко.

Прийшла на концерт і студентка Таня. Із собою прихопила шалика. Каже: зав'яже очі міцно, аби орган не бачити, а лише відчути.

«Усі люди можуть відчути себе так, як вони і можуть відчути музику. Не тільки побачити, як це все відбувається, а відчути зсередини, пропустити це крізь свою душу й крізь своє тіло», – пояснила слухачка Таня.

Такі заходи покращують соціальний статус незрячих, кажуть організатори. Дають нагоду послухати музику, поспілкуватися з людьми й найголовніше – вийти у світ та «доторкнутися» до прекрасного.

«Сьогодні не є вже аж такою проблемою виходу тих людей у світ. Проблемою є більше, що світ не прилаштований для того, щоб ці люди туди ходили, розумієте? Вони мають достатню кількість вчителів, вихователів, волонтерів, благодійних фондів та організацій, які готові їх виводити. Тільки питання, куди їх виводити, щоб це було адаптовано під них», – пояснила співорганізаторка Христина Брезіцька.

Насолоду не для очей, а для душі організатори обіцяють влаштувати ще не раз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук