МВФ і Світовий банк висловили невдоволення станом боротьби з корупцією в Україні

«Жоден високопосадовець не притягнутий до відповідальності за корупційні діяння»

СуспільствоКатерина Чурилова, 16 листопада 20181730

Головні кредитори України – Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк (СБ) – відзначають низьку результативність дій влади в боротьбі з корупцією.

«Ми бачимо суттєвий прогрес в заснуванні антикорупційних органів. У той же час ефективність боротьби з корупцією дуже низька: жоден високопосадовець не притягнутий до відповідальності за корупційні діяння, незважаючи на те, що Україну сприймають як країну з високим рівнем корупції», – цитує постпреда МВФ в Україні Ґьосту Люнгмана агентство «Інтерфакс-Україна» зі щорічної конференції Fitch Ratings у Києві.

Крім того, на цьому наголосила у своєму виступі також директор СБ з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

«Високий рівень корупції в Україні та верховенство особистих рішень замість верховенства права – це те, що стримує інвесторів. Ми багато спілкуємося з різними інвесторами, ми бачимо, що можливості для інвестицій в Україну є, але, разом з тим, ми бачимо стурбованість інвесторів цими питаннями», – сказала вона.

Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by на 3,9 млрд доларів, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року. Міжнародна допомога stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Угоду має затвердити менеджмент фонду і схвалити рада директорів. Засідання ради очікується наприкінці року після ухвалення Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ.

Паралельно СБ на прохання уряду України здійснює підготовку гарантійної операції на 650 млн доларів на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості і поліпшення управління. Разом з тим, нову гарантійну операцію не можуть здійснити без досягнення угоди з МВФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук