На Фестивалі давньої музики у Львові зазвучить найдавніший хоровий твір, якому тисяча років
Фестиваль триватиме від 15 до 23 червня
До теми
У суботу, 15 червня, у Львові відкриють Фестиваль давньої музики. Слухачі почують найдавніші хорові твори, яким більше тисячі років, а також сучасних композиторів у виконанні гастролерів із Швейцарії, Білорусі та Франції.
Білоруси із запальними середньовічними мелодіями, французька екзотика ‒ «Індіана Джонс барокової музики», а ще вишколений швейцарський хор. Такими будуть цьогорічні гастролери фестивалю давньої музики.
«Основна ідея цьогорічного фестивалю є поєднання у кожній програмі музики давніх композиторів і сучасних. Тобто буде перекликатися. І це буде від Середньовіччя, ренесанс, бароко і XX-XXI століття», ‒ розповідає мистецька директорка фестивалю Людмила Капустіна.
Відкриття влаштують у суботу, 15 червня, у дзеркальній залі Львівської опери. А того ж вечора у Латинській катедрі ‒ велика прем'єра. Приїде хор із Цюріха. Разом із хором барокової капели Львівської музичної академії заспівають найдавніший хоровий твір, якому тисяча років, а ще композицію сучасного американця Еріка Вітакера «Коли Давид почув».
«Це надзвичайно драматичний твір, тут йде мова про принесення в жертву Давидом свого сина Абсалома. Вітакер використовує дуже мінімальний відрізок тексту, але на ньому робить максимально можливий розвиток музичний, гармонійний, від криків і фантастично перегромадженої поліфонії у 16 голосів до абсолютних унісонів», ‒ розповідає диригент Богдан Швед.
Диригуватиме наш земляк, який нині працює у Швейцарії, Богдан Швед.
А далі, у неділю, 16 червня, на фестивалі гратимуть білоруси ‒ гурт «Стары Ольса». Вони чекають на слухачів у «Віденській кав'ярні» із музикою Великого князівства Литовського.
Фестиваль давньої музики закриватиме наступного тижня, 23 червня, у палаці Потоцьких француз Жан-Крістоф Фріш. Його називають «Індіаною Джонсом барокової музики», бо він мандрує країнами світу у пошуках музичних відкриттів.
«Він хоче прослідкувати, як оце європейське бароко вплинуло на інші країни, зокрема він був і в Китаї, і в Камбоджі», ‒ пояснює Людмила Капустіна.
Детальніше з програмою можна ознайомитися тут.