На Forum West експерти назвали головні виклики для економіки України на наступний рік

У Львові Forum West провів стратегічну сесію про економіку наступного року

ЕкономікаСофія Трощук, 14 грудня 2018, 17:30 467 0

80 учасників, 6 спікерів і одна тема. На Forum West відбулася стратегічна сесія для власників і управлінців західноукраїнського бізнесу. Тема – перспективи розвитку економіки України у наступному році.

«2019 рік – накладаються вибори, ще одні вибори. В Україні величезні виплати по зовнішніх боргах, в країні військовий стан. Тобто в країні багато речей, про які бізнесу варто знати. І спробувати шукати якісь речі, щоб їх пройти», – каже керуючий партнер HD Partners Володимир Глащенков.

Спершу підбили підсумки року, що закінчується. Драйверами росту ВВП були торгівля і переробна промисловість, покращення транспортної інфраструктури, циклічний розвиток сільського господарства. Головний виклик на 2019 – нарощення експорту.

«Це нарощування інвестицій і розвиток виробництва, а з іншого боку – розвиток тих секторів, які не є капіталоємні, але які побудовані на знаннях. Це ІТ, інженерія, і ми бачимо, що зараз Україна розвиває і ті, і ті сектори. І далі потрібно лише нарощувати і посилювати цей рух», – зазначила керівниця відділу стратегічних досліджень GfK Тетяна Ситник.

Наступний рік має бути важчим для підприємців, аніж попередній. Та економіка мала би бути в хорошому стані. Експерти, втім, закликають: хоч наступного року криза не видніється, бізнесу не варто покладатися лише на банківські позики.

«Ми очікуємо так званого охолодження на ринках. І це може призвести до того, що Національний банк України вестиме досить жорстку політику щодо підтримку рівня інфляції. Йдеться про отримання коштів в умовах інфляції. Це означає стовідсотково високі ставки в банку», – пояснює перший заступник голови Правління «Кредобанку» Яцек Шугаєв.

Кожен бізнес уже формує перед собою цілі на 2019 рік.

«Трошки скорочення народжуваності, це є серйозним викликом і для нас, і для держави. І ми маємо пам'ятати про це і думати, яким чином маємо піднімати культуру населення щодо власного здоров'я», – пояснила директорка медичного центру NOVO Наталія Климович.

Цьогоріч експерти помітили також ріст інвестицій в український бізнес та помірне зростання споживання продуктів. Тож наступного року завданням бізнесу та держави буде покращення цих показників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук