На кордоні з Білоруссю встановили комплекси контролю за переміщенням ядерних матеріалів

На кордоні з Білоруссю транспорт перевірятимуть на наявність ядерних і радіоактивних матеріалів

На українсько-білоруському кордоні у пунктах пропуску «Деревини», «Майдан – Копищанський», «Дольськ», «Самари» відбулося офіційне введення в експлуатацію сучасних, високоефективних комплексів автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин і ядерних матеріалів. Про це повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ України.

Комплекси були передані Держприкордонслужбі України у межах спільного з Міністерством енергетики США проекту міжнародної технічної допомоги «Виявлення та припинення ядерної контрабанди».

«Реалізація даного проекту дозволить прикордонникам в обов’язковому порядку здійснювати перевірку при в’їзді та виїзді з України осіб, вантажів і транспортних засобів на наявність ядерних і радіоактивних матеріалів», – зазначено у повідомленні.

У пунктах пропуску на кордоні з Білоруссю здійснюватимуть перевірку транспорту і вантажів на наявність ядерних і радіоактивних матеріалів

Зазначено, що система радіаційного контролю вже працювала деякий час в тестовому режимі – збоїв у роботі не зафіксували. Комплекс дає можливість здійснювати контроль за недопущенням незаконного переміщення через державний кордон джерел іонізуючого випромінювання, широкого спектра радіонуклідів індустріального і медичного призначення, природного походження і спеціальних ядерних матеріалів.

Додамо, білорусів непокоїть можливість потрапляння з України радіоактивних матеріалів та ядерних відходів. Зокрема, у грудні 2016 року відбувся пікет проти будівництва Україною неподалік кордону з Білоруссю нового сховища для ядерних відходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук