На Львівщині створено 4 недержавні пенсійні фонди
На сьогодні в Україні працює 76 недержавних пенсійних фондів, які охопили 148 тис. людей. Їх активи станом на 31.12.2007 сягнули близько 150 млн грн, оскільки збільшилися за 2 роки в 14 разів. Про це повідомив директор департаменту нагляду за недержавними пенсійними фондами Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Андрій Рибальченко сьогодні, 17 травня, під час круглого столу, присвяченого розвитку ринку НПФ.
"З активів внески становлять 118 млн грн, отже 30 млн грн ці фонди за два роки уже заробили. Це хороший результат", – зазначив А.Рибальченко.
За його словами, коли створювався базовий закон, передбачалося, що активно створюватимуться корпоративні НПФ, прив’язані до певного великого підприємства. Але практика двох років спростувала цю гіпотезу. Переважна більшість НПФ – відкриті, за ними йдуть – професійні, а корпоративні лише на третьому місці. "Можливо, це пояснюється більш гнучкими умовами для роботодавців, які є у відкритих фондах", – зазначив А.Рибальченко. За його словами, із 148 тис. учасників НПФ, лише 28 тис. самостійно сплачують внески за себе, за решту платять роботодавці.
На Львівщині зареєстровано лише 4 НПФ, вони охоплюють 1130 учасників. Проте "відомо, що кілька десятків львівських підприємств беруть участь в НПФ у інших регіонах, оскільки вони загальноукраїнські. Це можна пояснити тим, що процедура створення адміністратора – управляючої компанії НПФ, що займається інвестуванням коштів НПФ складна. Потребує високої кваліфікації, хорошої репутації і фінансових ресурсів", –прокоментував ZAXID.NET голова Української асоціації адміністраторів НПФ Володимир Ульянов.
Зокрема ВАТ "Львівобленерго", як і "Тернопільобленерго", "Прикарпаттяобленерго" долучилися до недержавного пенсійного фонду працівників енергетики та електротехнічної промисловості України "Енергорезерв".