На Львівщині встановили рекорд України: створили найдовшу стіну з яворівським розписом

КультураМарічка Крижанівська, 4 листопада 2016, 20:11 1834 1

У Яворові встановили рекорд України. У містечку розфарбували яворівськими візерунками найдовшу в Україні стіну.

«Ми вирішили відродити ремесло наших предків і зробити це на нашій найбільш прохідній пішохідній вулиці у Яворові. Тут стояла з часів Радянського Союзу металева огорожа, вона була сірою, люди ходили повз неї і мали сірий настрій. Ми вирішили підняти настрій і нашим мешканцям, і гостям», – розповів міський голова Яворова Павло Бакунець.

Вирішили і зробили. Художниця Наталя Дюх розробила ескізи і за ними малювало без перебільшення більшість містечка: від малого до старого.

«Я дійшла висновку, що в нас на Яворівщині, можливо, взагалі в Україні, генетично закладено в людях потяг до мистецтва. Тому що вони спочатку дивилися, потім брали в руки пензлики і дуже вдало їм виходило», – поділилася враженнями Наталія Дюх.

Паркан прикрасили барвами і візерунками, які притаманні лише Яворівщині, точніше місцевим дерев'яним іграшкам.

Досягнення зареєстрували представники Національного реєстру Рекордів України. Вони виміряли розпис стіни і зафіксували її довжину – 154,4 м. Рекорд занесли в категорію «Мистецтво» в номінації «Найбільший яворівський розпис».

"У нас є вже рекорд петрикіського розпису, вже тричі ми його реєструємо.Я вважаю, що яворівський розпис може бути візитівкою не лише Яворова, а й України", - додала керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук