На полігоні «Десна» у продуктах харчування для військових виявили стафілокок та кишкову паличку

Під час перевірки якості продуктів харчування для військових 169 навчального центру «Десна» було виявлено патогенні бактерії стафілококу, бактерії групи кишкової палички та плісні гриби. Такі факти виявила перевірка, яку відправили у «Десну» після того, як там сталося масове отруєння бійців, повідомляє прес-служба відомства.

За даними фактами Міністерство оборони визнало неякісним харчування для військових, яке постачає один із підрядників - компанія «Візит».

До інспекції було залучено фахівців Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» та їхню акредитовану незалежну лабораторію. Виявилося, що «Візит» допустив величезну кількість порушень під час організації харчування в «Десні».

«Наприклад, продукти зберігалися з порушенням температурного режиму, а саме за температури +39°С. У морозильній камері, де зберігалося заморожене м'ясо, температура сягала +15°С», - розповів начальник Центру розвитку і супроводу забезпечення ЗСУ, підполковник Дмитро Марченко.

У сирі і вершковому маслі, які давали солдатам, не було жодного відсотка тваринних жирів. При цьому в продукті «сир твердий» виявили бактерії групи кишкової палички, а в продукті під назвою «масло» - цвілеві гриби і дріжджі роду «Кандида».

У м'ясі яловичини першого сорту було виявлено бактерії кишкової палички. У вилучених консервах м'ясних встановлено невідповідність вимогам ГОСТу. У консервах «Каша перлова» і «Каша гречана» встановлено невідповідність масової частки жиру і кухонної солі.

У печінковому паштеті зі свинячим жиром, який входить до складу сухпайка, виявили перевищення норми вмісту бактерій дріжджів та цвілевих грибів у 2,5 разу, також виявлено патогенні бактерії стафілокока. У меді виявлено перевищення у 6 разів допустимої норми гідроксиметил-фурфуролу (речовина, що має токсичні і канцерогенні властивості). Також було встановлено порушення збалансованості добового раціону в цьому пайку. Зокрема, у 100 грамах продукту мало бути 18,9 грама білків, а фактично - 8,7 г; жирів - 18,3 г замість 32,9 грама; вуглеводів - 25,8 г замість 31,7 г. В цілому калорійність сухого пайка була вдвічі меншою, ніж заявлена.

Військова служба правопорядку вже проводить розслідування і відзвітує до кінця тижня. Тоді буде вирішуватися питання притягнення до відповідальності посадових осіб, причетних до ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук