На уроках історії старшокласникам більше говоритимуть про УПА та депортацію татар

СуспільствоІрина Знась, 7 серпня 20145970

Колегія Міністерства освіти і науки України опублікувала для ознайомлення проект змін до програми з історії України для учнів 10-11 класів. Громадське обговорення відбувалось у травні-червні 2014 року, однак до 20 серпня на адресу міністерства ще можна надсилати пропозиції.

Наразі надіслані зміни узагальнені та повторно виносяться на громадське обговорення. Пізніше для схвалення вони будуть винесені ще й на розгляд Колегії Міністерства освіти і науки України. 

У програмі історії України для 10 класу запропоновано під час вивчення теми Голодомору основний акцент зробити на геноциді українського народу.

До програми з історії України для 11-класників пропонують внести теми Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 р., розширити розділ про діяльність ОУН та УПА, додати теми про польсько-український конфлікт у роки війни та створення Української головної визвольної ради. Також запропоновано внести до підручників тему про депортацію кримських татар і виселення з Криму  представників інших національностей (греків, вірмен), яка раніше детально не вивчалась.

Що стосується історії післявоєнного часу, з учнями планують більше говорити про придушення визвольного руху, участь українських політв’язнів у повстаннях у сталінських концтаборах 1953-1954 рр та діяльність українських  дисидентів.

Наразі запропоновані зміни не є остаточними, але в Міністерстві освіти і науки запевнили, що нова  програма буде готова до початку навчального року. Також зміни планують внести не тільки у програму для старшокласників, а й учнів 5-9 класів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук