У Львові вперше застосували нову технологію ремонту тріщин в асфальті

Технологія дозволяє ремонтувати вулиці без перекриття руху

Головні новини Львова 04.09Ірина Рєвунова, 4 вересня 2018, 13:40 6371 8

На вул. Княгині Ольги у Львові вперше застосовують нову технологію ремонту тріщин та утримання дорожнього покриття, яку раніше використовували лише на міжнародній трасі Київ – Чоп. Така технологія дозволяє уникнути утворення великих вибоїн в асфальті і скоротити витрати на ремонт.

«Є різні види ремонту доріг – капітальний, поточний, ямковий. А це новий підхід до експлуатації, у Львові такого ще не робили. Коли з’являються тріщини на асфальті, якщо їх не ремонтувати, за рік-два тріщини перетворяться на ями. Щоб цього не допускати, ми застосуємо сучасну технологію», – розповів під час брифінгу 4 вересня заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Тріщини прорізають фрезою

Суть технології полягає в тому, що асфальт ремонтують, коли на ньому лише почали з’являтися тріщини і не чекають на утворення великих вибоїн. Для цього тріщини спочатку розмічають фарбою на асфальті, потім прорізають фрезою, продувають із застосуванням спеціального обладнання, заповнюють мастикою і засипають зверху піском.

Після цього тріщини заливають спеціальною мастикою

За словами Бабака, така технологія дозволяє не перекривати рух транспорту по вулиці, яку ремонтують, адже вже орієнтовно через годину по відремонтованій ділянці може їхати транспорт.

Вартість такого ремонту тріщин становить 90,35 грн за метр погонний, а на весь ремонт вул. Княгині Ольги Франківська райадміністрація витратить 496 тис. грн. Роботи воконує ТзОВ «Онур».

Залиту мастикою тріщину засипають піском

Бабак зазначив, що подібну технологію використовують для утримання вулиць у європейських містах та траси Київ – Чоп на Львівщині. У Львові ж цю технологію експериментально минулого року застосували на невеликій ділянці на вул. Науковій між вул. Тролейбусною і вул. Княгині Ольги. «Ми побачили, що тримається добре. І в цьому році ми вирішили більш широко застосувати цю технологію. Ремонтні роботи виконуються без перекриття дороги», – сказав він.

Цьогоріч таким чином ремонтуватимуть лише вул. Княгині Ольги, а в наступному році планують застосувати технологію й на інших вулицях.

«Такі технології дозволяють мінімізувати витрати на ремонт і не перекривати дорогу повністю для руху транспорту. Якщо будемо переходити до того, щоб не просто ремонтувати дороги, коли вони вже розбиті, а й забезпечувати експлуатацію сучасними методами, то це зменшить витрати і більше доріг у нас будуть в нормальному стані», – додав Бабак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук