На ювілейний львівський Форум видавців завітають Генрі Марш та Кейт Фокс
На 25 Форум видавців, який відбуватиметься у Львові 19-23 вересня, завітає всесвітньо відомий британський нейрохірург Генрі Марш та його дружина, британська антропологиня Кейт Фокс, яка презентує своє дослідження, видане у Львові українською мовою. Про це повідомили на сайті «Видавництва Старого Лева».
Генрі Марш раніше вже відвідував Львів, зокрема і книжковий форум. Востаннє він був у Львові впродовж чотирьох днів у квітні 2017 року. Тоді він безкоштовно проводив прийом дітей у Львівській міській дитячій клінічній лікарні та разом з львівськими колегами прооперував чотирьох дітей, у яких діагностували пухлини мозку.
На цьогорічному форумі Генрі Марш говоритиме про суть праці лікаря, труднощі професії, медичний досвід Англії, Непалу, США та України.
Також на цьогорічний Форум видавців вперше приїде дружина Генрі Марша, відома британська антропологиня Кейт Фокс. Вона презентує своє дослідження «Спостерігаючи за англійцями», яке в перекладі українською видало «Видавництво Старого Лева».
«"Вівсянка, сер", твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді ті англійці? Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору – усе це та багато іншого у книжці Кейт Фокс», – написали у «Видавництві Старого Лева» про дослідження Кейт Фокс.
Генрі Марш – британський нейрохірург, письменник. Нагороджений Орденом Британської імперії. Народився у Лондоні, навчався у Оксфордській і Вестмінстерській школах. Пізніше студіював політологію, філософію та економіку в Оксфордському університеті. Працював у Atkinson Morley Hospital – одному з найпрогресивніших нейрохірургічних відділень країни. У 2014 році видав книгу мемуарів «Історії про життя, смерть та хірургію головного мозку», яку у 2015 році у перекладі Андрія Мизака українською видало «Видавництво Старого Лева». У 2017-му українською світ побачила друга його книжка «Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга» у перекладі Катерини Міхаліциної.
Кейт Фокс – соціальна антропологиня, співдиректорка Центру досліджень соціальних проблем та співробітниця Інституту культурних досліджень, авторка низки досліджень, серед яких найвідомішим є «Спостерігаючи за англійцями». У дитинстві Кейт Фокс жила у Великій Британії, Сполучених Штатах, Франції та Ірландії. Отримала ступінь бакалавра з антропології та філософії в Кембриджському університеті. У 1989 році вона стала співдиректоркою MCM Research Ltd., і продовжує надавати консультаційні послуги. Сьогодні є співдиректоркою Центру досліджень соціальних проблем в Оксфорді, Англія. Роботи Кейт Фокс включають дослідження, публікації, лекції з багатьох аспектів поведінки людей та суспільних відносин.