Найближчий сусід України із ЄС «позичив» у нас метод боротьби із совковим минулим

СвітОстап Левчич, 20 травня 20165210
Найближчий сусід України із ЄС «позичив»  у нас метод боротьби із совковим минулим

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, яким забороняється пропаганда комунізму і згідно з яким під перейменування підпадають більше тисячі назв вулиць і об'єктів. Про це повідомляє прес-служба президента Польщі.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон від 1 квітня 2016 року "Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в найменуваннях споруд, об'єктів та обладнання комунальних послуг".

За новими законом, віднині у Польщі жодна з будівель, доріг, вулиць, мостів та інших об'єктів у публічному просторі не можуть мати назв, які нагадують про комунізм або його символи. Такими, згідно пункту другого статті першої закону, вражаються назви та імена, що стосуються людей, організацій, подій або дат, які символізують репресивну, авторитарну і несуверенну систему влади в Польщі в 1944-1989 роках.

Закон передбачає, що органи місцевого самоврядування повинні протягом року змінити назви всіх вулиць, які отримали їх в честь яких осіб, організацій або подій, пов'язаних з комунізмом.

На думку авторів законопроекту, в Польщі є від 1200 до 400 назв, пов'язаних з комуністичною системою. Положення закону не поширюються на пам’ятники, обеліски і меморіальні дошки. 

Раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про засади дислокації і переміщення військ іноземних держав на території Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук