НБУ прогнозує, що в 2019 році трудові мігранти переведуть в Україну 12,2 млрд доларів

ЕкономікаАндрій Стець, 8 лютого 20192402
Грошові перекази - все більш вагоме джерело валютних надходжень в Україну, стверджують в НБУ

Національний банк України прогнозує подальше збільшення обсягу грошових переказів до країни від трудових мігрантів. Якщо в 2018 році українці переказали з-за кордону 11,6 млрд доларів США, то в 2019 році ця сума може зрости до 12,2 млрд доларів. Такий прогноз дав на своїй сторінці у Facebook голова ради НБУ Богдан Данилишин.

«Грошові перекази - все більш вагоме джерело валютних надходжень в Україну. За даними Світового банку, починаючи з 2016 року їх обсяг стійко перевищує 10% ВВП», – зазначив банкір.

За даними НБУ, четвертий рік поспіль зростає обсяг грошових переказів з Польщі - з 1,4 до 3,6 млрд доларів США. З Росії за останні роки відбулося суттєве зменшення переказів - з 1,7 млрд дол. до 1,1 млрд. Зросли надходження з США (з 0,5 до 0,8 млрд дол.) та Чеської республіки (з 0,3 до 0,8 млрд доларів). Йде зростання грошових переказів з Італії, Сполученого Королівства, Німеччини, Кіпру, Ізраїлю та інших країн.

Незважаючи на збільшення надходжень валюти в Україну, банкір зазначив, що сильна зовнішня міграція, у тому числі висококваліфікованих працівників, разом із старінням населення, є значним викликом для держав з огляду на потребу підтримки конкурентоспроможної економіки.

«Витік мізків», зокрема, означає: втрату державних ресурсів, вкладених в їх освіту; звуження промисловості; погіршення ділового середовища», – написав він.

Зазначимо, що за даними Міністерства соціальної політики України, за кордоном на постійній основі перебуває 3 мільйони 200 тисяч українських трудових мігрантів. Національний банк оцінив грошові перекази від трудових мігрантів в 11 мільярдів доларів за підсумками 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук