НБУ заявив, що малий і середній бізнес бере кредити в інтересах великих бізнес-груп

НБУ вперше опублікував статистику видачі кредитів за ознакою приналежності компаній до бізнес-груп

Понад три чверті кредитів, які банки видавали малому та середньому бізнесу з лютого по серпень 2019 року, отримували підприємства, які входять до великих бізнес-груп. Такі дані надає Національний банк України (НБУ), який вперше опублікував статистику видачі кредитів за ознакою приналежності компаній до бізнес-груп.

За інформацією НБУ, кредити малому та середньому бізнесу у банках складають 56,2% від їхнього загального кредитного портфеля. При цьому, 77,2% від кредитів, які отримали малі та середні підприємства, видали тим підприємствам, які входять до бізнес-груп.

Кредити, які банки видають ФОПам, переважно отримують не пов'язані з бізнес-групами підприємці. Лише 13,9% ФОПів-позичальників так чи інакше входять до бізнес-груп.

«Водночас ставки за кредитами, наданими пов’язаним з бізнес-групами контрагентам, зазвичай нижчі», – зазначили у Нацбанку.

Бізнес-групи – це сукупність підприємств, які мають спільних власників. Інколи такі групи формуються у деяких галузях, а інколи вони приховують своїх реальних власників через офшорні компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук