Невідомі кібершахраї розсилають підозрілі листи від імені журналіста програми «Схеми»

СуспільствоАндрій Стець, 6 жовтня 20182700
Журналіст-розслідувач телепрограми «Схеми» Михайло Ткач

Редакція програми «Схеми: корупція в деталях» у суботу, 6 жовтня, повідомила про те, що невідомі особи масово розсилають фішингові електронні листи від імені журналіста-розслідувача «Схем» Михайла Ткача.

За повідомленням редакції програми, про листи із підробленої е-адреси повідомили десятки людей, серед яких - пересічні громадяни, нардепи, судді, політики та чиновники, Facebook-друзі Михайла та його колеги.

Шахраї створили «цифрового двійника» Ткача: електронну адресу з його ім’ям, прізвищем та фото, а також використали у підписі журналіста логотип редакції «Радіо Свобода».

«Текст листа імітує запит на коментар, які в такій формі ніколи не розсилалися ані від імені «Схем», ані від імені авторів-розслідувачів програми. У листах, які шахраї розсилають з електронної пошти-клона, пропонується перейти за посиланням на сторонній сайт, який вимагає від користувача ввести його пароль від електронної пошти», - йдеться в повідомленні.

Сам же Михайло Ткач заявив на своїй сторінці у Facebook, що адреса, з якої надсилають листи - [email protected] - не його пошта, а лінк, який міститься у листах, може бути фішингом.

Редакція вважає фішинг з використаннями «цифрового двійника» Михайла Ткача та символікою «Радіо Свобода» шахрайством, одна з цілей якого – дискредитація журналіста в очах громадськості та паплюження його репутації.

«Схеми» також закликали повідомляти про підрозділі листи від імені журналіста, обережно переходити за будь-якими посиланнями, що пропонуються у них, і не надавати ніякої персональної або конфіденційної інформації у разі, якщо зміст листа здається підозрілим.

«Лабораторія цифрової безпеки» звернулась до компанії Google, яка вже заблокувала фішинговий сайт у браузері Google Chrome та Google-акаунт кіберзлочинця. Звернення із проханням закрити фішинговий сайт надіслали хостеру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук