Невідомий кинув тортом у заступника міністра фінансів

Люди, що назвалися студентами, зірвали у Києві круглий стіл з приводу реформи стипендій

Невідомий кинув тортом у заступника міністра фінансів
У заступника міністра фінансів Сергія Марченка під час прес-конференції кинули тортом

У заступника міністра фінансів України Сергія Марченка у вівторок, 30 серпня, кинули тортом невідомі, які назвалися студентами.

Як передає «Інтерфакс-Україна», на круглому столі щодо реформи стипендій, коли модератор надав Марченку слово, один з невідомих встав зі свого місця і з криком «Таких, як ти, судити треба» кинув у міністра тортом, після чого близько 10 осіб піднялися зі своїх місць і почали скандувати: «Гроші не на війну, а на стипендії».

Потім протестувальники почали бійку з охороною Українського кризового медіа-центру.

Керівництво медіа-центру, у якому проходив круглий стіл, запропонувало протестувальникам висловити свою позицію у рамках круглого столу, однак вони відмовилися і залишили приміщення.

Сам Марченко під час круглого столу заявив, Зміна системи фінансування стипендій з 2017 року не передбачає зміни розміру стипендіального фонду.

«Ми не підтримуватимемо ситуацію, коли підтримується сірість, і 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони навчаються. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок кращих. Тому ми підтримуватимемо кращих, а стипендіальний фонд змінюватися не буде», – сказав заступник міністра фінансів.

За його словами, Міністерство фінансів і Міністерство освіти і науки України обговорюють варіанти реформування системи виплати стипендій, щоб забезпечити ефективне використання наявних бюджетних коштів.

Марченко також вважає, що має бути соціальна стипендія для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, і академічна стипендія, для тих студентів, які показують високі результати у навчанні.

9 серпня з’явилася інформація про те, що Мінфін пропонує позбавити стипендій майже всіх студентів, за винятком учнів та студентів із числа сиріт, дітей-інвалідів І-ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також аспірантам та докторантам.

11 серпня міністр фінансів уточнив, що його відомство пропонує виплачувати стипендії лише соціально незахищеним або ж талановитим студентам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук