Українці тепер можуть надсилати органам влади і президенту електронні петиції

Верховна Рада ухвалила закон, яким запроваджується механізм подання звернень та петицій в електронній формі. За прийняття відповідного законопроекту проголосували 288 народних депутатів, повідомив УНН.

Так, цим законом Рада запровадила механізм подання звернень в електронній формі та новий інструмент звернення до президента, Верховної Ради, Кабміну та місцевої влади — електронну петицію.

Відповідно до закону, електронні петиції подаються через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об’єднань.

Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності, пропаганду війни, насильства. У випадку невідповідності петиції встановленим вимогам її оприлюднення не здійснюється.

Законом встановлюється, що ініціатори петиції для її розгляду мають зібрати протягом трьох місяців не менше 25 тис. голосів за умови, якщо вона адресується ВР, Кабміну, Президенту України. Якщо петиція не набрала у тримісячний термін необхідної кількості голосів, то вона розглядається як звернення громадян.

Відповідно до закону, розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

У випадку, якщо висловлені у петиції пропозиції будуть визнані доцільними, органом, якому вона адресована, можуть розроблятися та вноситися на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук