«Львівводоканал» щомісяця отримує 600 тис. грн за наднормові стоки
ЛМКП «Львівовдоканал» отримує 600 тис. грн на місяць від усіх підприємств, які наднормово скидають стоки у міську каналізацію. Про це сьогодні, 5 листопада, розповіла прес-секретар ЛМКП «Львівводоканал» Уляна Горбата.
За її словами, понад 50 підприємств мають укладені договори з «Львівводоканалом» на скид понаднормових стоків. Головний технолог ЛМКП «Львівводоканал» Микола Одуха розповів, що за ці кошти закуповують флокулянт на очисні споруди, матеріали для ремонту очисних споруд і на каналізаційні мережі.
На замовлення ЛМКП «Львівводоканал» розробляють проект реконструкції першої та другої черги очисних споруд. «Ми розробили план заходів до 2015 року по приведенню в належний технічний стан міської каналізаційної мережі», - сказав він.
Щоб виправити ситуацію із неприємним запахом, за словами Миколи Одухи, необхідно заборонити промисловим підприємствам скидати наднормові забруднені стоки. Також потрібно виділити кошти на проектування станцій дозування і реконструкцію львівських очисних споруд. Крім цього, необхідно налагодити проект функціонування каналізації. За його словами, підприємства повинні встановити очисні споруди.
«Ми зробимо так, щоб вони (підприємства, які понаднормово скидають стоки, – ред.) поставили газоаналізатори на вихідних колодязях і автоматичні пробовідвідники. Це потребує великих коштів і часу. Основна причина появи запахів у Львові – це надконцентровані промислові та побутові стоки», - сказав Микола Одуха.
Він також розповів, що 16 листопада відбудеться відкриття тендерних пропозицій на купівлю машини для гідродинамічної промивки мережі.
Як зазначив Микола Одуха, у «Львівводоканалі» ознайомилися із досвідом Вроцлава та Бреста. Він також розповів, що у Вроцлаві у 8 точках поставили спеціальні станції дозування. Вартість станції дозування - до 30 тис. євро. У Вроцлаві реконструкція очисних споруд коштувала 1 млрд грн.
«Ми робимо проект реконструкції очисних споруд на 100 млн грн, а вони затратили мільярд і 80% коштів – це гроші Європейського Союзу. Завтра у Львівській міськраді будемо обговорювати план дій стосовно підприємств, які понаднормово скидають», - сказав Микола Одуха.
Нагадаємо, експертиза, яку провели ЛКП «Львівводоканал», обласна СЕС та ПМП «Еко-Захід», показала, що провину за неприємний запах у Львові можна покласти на 12 підприємств, які скидають у міську систему каналізації більше дозволеної кількості стічних вод.
Як інформував ZAXID.NET, що торік комісія уже вивчала причини неприємного запаху у Львові і дійшла до висновку, що головним винуватцем є «Ензим». На самому підприємстві стверджують, що проблема неприємного запаху в місті є комплексною, заперечуючи свою пряму причетність.