За три роки імпорт книжок з Росії в Україну скоротився у десять разів
Від 2012 року до 2015 імпорт книжкової продукції з Росії в Україну зменшився з $33 млн до майже $3,7 млн. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді у п’ятницю, 23 вересня, заявив віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, повідомило Еспресо.TV.
«Офіційна статистика, і це дуже цікаво, показує стабільне падіння імпорту російських книжок в Україну. От 2012 рік: імпортовано на $33 млн, у 2013 році – $23 млн, 2014 рік – початок російської агресії – на $12 млн імпорт із Росії книжок, 2015 рік – уже $3,7 млн», – розповів Кириленко.
Він зазначив, що зараз, за оцінками асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, за вісім місяців цього року в Україну з Росії завезено книжок не більше ніж на 2 млн доларів.
«Але це офіційно, а велика проблема є в тому, що завозиться в «чорну». В «чорну» вже менше, бо митні органи, Служба безпеки виявляють такі факти і припиняють їх. А от в «сіру», коли, по суті, приватні особи, здійснюючи насправді підприємницьку діяльність, завозять по півтонни книжок в одному мікроавтобусі – оцей «сірий» імпорт продовжує процвітати, і саме тут ховається ця антиукраїнська продукція, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу, не визнає права на існування України, паплюжить наших бійців і добровольців і так далі», – заявив віце-прем’єр.
За його словами, останньою краплею стало поширення просто у центрі Києва навесні цього року на ярмарку «Книжковий арсенал» останньої книги «путінського пропагандиста» Дугіна.
Також Кириленко повідомив, що у парламенті зареєстрований законопроект № 5114 щодо обмеження доступу на вітчизняний ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.
«Ми зібрали велику групу видавців, авторів і пройшли декілька етапів. Перший - ліцензування для російської книги, але його відхилили через низку регуляторних ускладнень. Другий - запровадження загороджувальних мит, відхилили через деякі міжнародні зобов’язання України. Третій етап, на якому ми вирішили зупинитися як на результативному рішенні - запровадження дозвільної системи, але для книжкової продукції виключно походженням із країни-агресора», – сказав віце-прем'єр, повідомив «Укрінформ».