У Львові дві збірні Євро-2012 зустрічатимуть з трьома короваями

8 червня 201218370
У Львові дві збірні Євро-2012 зустрічатимуть з трьома короваями
Коровай для збірних Євро

Короваї, якими зустрічатимуть збірні Німеччини та Португалії сьогодні в аеропорту, вже у Львові. Три великі короваї по 2,5 кг збірним вручать дівчата у національних костюмах.

Як розповіла одна з учасниць народного ансамблю «Мрія» Вікторія, дівчата дуже хвилюються, адже їм випала велика честь.

Оксана Челепіс, начальник відділу культури Львівської міської ради зазначила, що дівчата обрані не випадково, адже дуже важливим є не лиже зовнішній вигляд, а й вміння гарно рухатись, привітність в очах, повідомили в медіа-центрі «Львів-2012».

Короваї прикрашені елементами зі здобного тіста – гілочки винограду, листочки, трояндочки.

«Зустрічати гостей хлібом – прадавній звичай. Тому що, хто мав хліб – був успішним, щасливим. Цей коровай призначений спеціально для зустрічі гостей збірних футбольних команд Німеччини і Португалії, він спеціально для того випікався. Саме цей коровай особливий тим, що  майстриня заздалегідь знала, для чого вона його готує – для зустрічі гостей, які беруть участь у змаганні. При замішуванні тіста авторка цих короваїв розуміла, що в неї дуже відповідальна місія. Коровай оздоблений вінком із квітів, а боки і центр – виноградною лозою. Виноградна лоза є символом достатку. Вінки символізують перемогу, бо переможців увінчували вінками. Цим гостям, яким ми вручаємо цей коровай – бажаємо перемоги», - зазначила Оксана Челепіс.

«Випікання коровою складається з декількох позицій – підготовка сировини, замішування та формування тіста, вистійка тіста. Потім іде випічка. У цьому випадку йде 95% випічки, а не 100%, бо потім коровай ще оформлюють і допікають. Тісто – це наша традиційна рецептура (борошно, вода, дріжджі, сіль, яйця, цукор, маргарин). Процес замішування тіста триває до 20 хв, після цього тісто йде на формування заготовки», - розповіла Марія Платко, директор ПП «Самбірський хлібокомбінат».

«Збірні будуть зустрічати 3 дівчини, учасниці народного ансамблю «Мрія». Дівчата будуть у галицьких строях – вишиванки та спіднички. Строї будуть розшиті білими та блакитними нитками та відтворюватимуть сучасні галицькі мотиви. Дівчата вклоняться нашим гостям та подарують їм короваї, як заведено за давньою галицькою традицією», - розповіли в управлінні культури Львівської міської ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук