Янукович не з’явився до суду через скасування Дня свободи

Наталія Зубрицька, 15 лютого 20126294
Янукович не з’явився до суду через скасування Дня свободи
фото nng.mk.ua
Суд (ілюстрація)

Суд вирішив відкласти розгляд справи за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до Президента України Віктора Януковича на 7 березня.

Таке рішення ухвалив суд 15 лютого на першому відкритому судовому засіданні в адміністративній справі про визнання незаконним Указу Президента України від 30 грудня 2011 року №1209/2011, в частині скасування Дня Свободи. Приводом для цього стала відсутність представників відповідача, а також зміна підстав для позову, інформує прес-служба УНП.

«Уточнення підстав для позову стосується суто юридичних нюансів», – зазначає Світлана Ніколіна. Вона наголошує, що «сама підстава залишається незмінною: Президент України, відповідно до Конституції, не має права встановлювати святкові та пам’ятні дні. Таким чином, видавши указ про скасування святкування Дня Свободи він вийшов за межі своїх повноважень».

Водночас, позивач заявляє: «Така підстава є формальною. Справжньою причиною є обурення людей, які відстоювали демократичні свободи на Майдані часів Помаранчевої революції».

Присутній на судовому засіданні перший заступник голови УНП, народний депутат України Іван Заєць також підкреслив: «У цьому процесі важливо розглядати не букву, а дух закону. А в Україні, та навіть і за її межами, свободу нашої держави тісно пов’язують саме з Помаранчевою революцією. Тож своїм указом Віктор Янукович фактично вступив у протидію з мільйонами громадян України».  

Ні Президент України Віктор Янукович, ні його представники так до суду і не з’явилися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук