Новий закон про аліменти передбачає додаткові засоби для їх примусового стягнення з боржників

Погашення заборгованості стане можливим навіть у випадках, коли боржник є безробітним

З'являються додаткові засоби примусового виконання рішень про сплату аліментів

Новий закон про аліменти передбачає додаткові засоби для їх примусового стягнення з боржників. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив юрист практики вирішення спорів юридичної фірми Integrites Микола Єрема.

За його словами, підписаний президентом України на початку 2018 року закон насамперед спрямований на впровадження нових механізмів, пов'язаних із примусовим виконанням рішень судів про стягнення аліментів. «З'являються додаткові засоби примусового виконання рішень, які можуть бути застосовані до боржників із заборгованістю зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму платежів за шість місяців. Основне нововведення полягає в тому, що відтепер такі заходи державні виконавці застосовуватимуть без участі суду», - сказав він.

Юрист зазначив, що забезпеченням дієвості цих засобів має стати запровадження адміністративної відповідальності за несплату аліментів. Крім того, впроваджується такий новий вид адміністративних стягнень, як суспільно корисні роботи, які, на відміну від громадських робіт, є платними й дають змогу боржникові шляхом їх виконання поступово погашати наявну заборгованість. «Погашення заборгованості стане можливим і ефективним навіть у випадках, коли боржник є безробітним», - наголосив юрист і пояснив, що результатом впровадження таких змін має стати підвищення дієвості та оперативності виконання рішень судів про стягнення аліментів.

Водночас, як зазначив юрист, закон зумовив низку запитань. Зокрема, впроваджуючи нові види адміністративних правопорушень, законодавець не передбачив альтернативних санкцій, адже порушник може виявитися особою, до якої зазначені санкції не можуть бути застосовані, наприклад, особою з інвалідністю.

Як повідомлялося, на початку січня 2018 року Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів (законопроект №7277), який набуде чинності на початку лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук