Синютка виявився одним із двох нардепів, які не підтримали подання ГПУ про арешт Дубневича

Під час засідання комітету екс-голова ЛОДА проголосував лише за два з трьох подань Руслана Рябошапки

Екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка (зліва) під час засідання регламентного комітету Верховної Ради, де вирішувалось питання надання згоди парламенту на притягнення Ярослава Дубневича до кримінальної відповідальності

Під час розгляду на засіданні комітету ВРУ подання генпрокурора про надання згоди на обрання Ярославу Дубневичу запобіжного заходу екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка виявився одним із двох депутатів, які не проголосували «за». При цьому Синютка підтримав два інші подання генпрокурора Руслана Рябошапки, за які голосували кількома хвилинами раніше, – про надання згоди на притягнення Ярослава Дубневича до відповідальності та про надання згоди на його затримання.

Розгляд трьох подань генпрокурора регламентним комітетом ВРУ 30 жовтня тривав більше трьох годин. Це перший етап, необхідний для того, аби ці три подання (про згоду на притягнення до відповідальності, про згоду на затримання та про згоду на арешт) винесли на розгляд усіма 450 народними депутатами. Підтримка цих подань більшістю нардепів є обов'язковою для того, аби правоохоронці зверталися із такими клопотаннями в суд і продовжували розслідування.

Під час розгляду у комітеті депутати також голосують за подання генпрокурора і якщо вони дають негативний висновок, то голова ВРУ має право повернути подання прокурору. Однак 30 жовтня за всі три подання щодо Ярослава Дубневича нардепи проголосували практично одноголосно. Не всі підтримали лише третє подання щодо згоди на обрання запобіжного заходу нардепу – підтримали його лише 9 із 11 членів комітету. За даними руху «ЧЕСНО» не проголосували «за» нардеп від «Опозиційної платформи – За життя», проректор приватного закладу «Львівський медичний інститут» Юрій Загородній та екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка (перший утримався, другий взагалі не голосував).

Зазначимо, що подання генпрокурора виносилися на голосування одне за одним і всі депутати на той час перебували у кімнаті. Відомо, що Олег Синютка підтримав два інші подання генпрокурора Руслана Рябошапки – про надання згоди на притягнення до відповідальності Ярослава Дубневича та про надання згоди на його затримання. Він також брав участь у обговоренні цих подань і ставив питання самому Ярославу Дубневичу. Однак свою відмову голосувати за третє подання він не пояснював.

Члени комітету ВРУ хоч і підтримали подання генпрокурора, написали до кожного з них низку зауважень. Втім, це не перешкоджатиме розгляду цих питань Верховною Радою, який запланований на четвер, 31 жовтня.

Нагадаємо, правоохоронці підозрюють Ярослава Дубневича у організації схеми на закупівлях «Укрзалізницею» елементів для колій, що спричинила компанії понад 93 млн грн збитків. Крім Дубневича у цій справі фігурують ще восьмеро осіб, розслідування щодо яких завершилося в травні 2019 року. Ці справи наразі не передали до суду, оскільки обвинувачені досі ознайомлюються із матеріалами справи (загалом це 114 томів).

Сам Ярослав Дубневич заявив, що слідство в цій справі побудоване на припущеннях і маніпуляціях, а доказів його вини немає.

Додамо, що до парламентського комітету з питань регламенту входять 11 народних депутатів. Шестеро із них є членами фракції «Слуги народу» – Сергій Кальченко (голова комітету), Ольга Савченко, Артем Культенко, Оксана Гринчук, Людмила Марченко та Павло Фролов. Ще троє є членами фракції «Опозиційної платформи – За життя» – це Михайло Папієв, Юрій Загородній та Наталія Приходько. Окрім них, до комітету входять Андрій Пузійчук («Батьківщина») та Олег Синютка («Європейська солідарність»).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук