Організатори фестивалю в Білорусі відмовили театру з «ДНР» через протест львів’ян

Проте театр зі Львова вирішив не їхати на фестиваль

КультураК.С., 26 лютого 20180
Організатори фестивалю в Білорусі відмовили театру з «ДНР» через протест львів’ян
Фрагмент вистави театру «Чарівна скринька»

У березні в білоруському місті Cолігорськ відбудеться традиційний театральний фестиваль «Театрон line». У ньому другий рік поспіль мав взяти участь дитячий театр-студія зі Львова «Чарівна скринька». Проте режисерка театру Олена Мілевська відмовилась від участі у фестивалі через заявлений серед учасників театр з так званої самопроголошеної «ДНР». Згодом організатори назвали це непорозумінням.

Річ у тім, що керівниця театру Олена Мілевська побачила серед учасників фестивалю театр «Перспектива» з Донецьку. На сайті фестивалю було зазначено: «Донецьк, ДНР». Тож львівський театр відмовився від участі у фестивалі.

«Нашому здивуванню не було меж, коли поруч із нашим колективом, рядок у рядок, ми побачили колектив, означений як із «Донецьк, ДНР»! Оргкомітету невідкладно було скеровано протестного листа про неприпустимість участі колективу з невизнаної держави терористичного типу в міжнародному фестивалі, а також озвучено прохання зняти наш колектив із переліку учасників», - йдеться на сторінці театру у Facebook.

Проте через декілька днів на адресу режисерки надійшов лист від організаторів білоруського фестивалю.

«Просимо пробачення за ситуацію, що склалася. Сталася прикра помилка... Колектив із Донецька не бере участі у фестивалі. У списки потрапив через недогляд з чернетки. Сподіваємось на вашу поблажливість. Очікуємо вас і ваш колектив на фестивалі», - повідомили організатори з Білорусі.

Зараз на сайті фестивалю театру з невизнаної республіки немає.

Олена Мілевська розповіла ZAXID.NET, що батьки вирішили, що цього року їх діти на цей фестиваль не поїдуть. «Вони боляче все сприйняли. А організатори Театронline не зрозуміли чому ми так відреагували. Для них що "ДНР" що не "ДНР" - однаково», - зазначила режисерка. У Білорусі театр мав показати виставу «Люди-коробки».

Фестиваль «Театрон line» проводиться утретє. Він об’єднує дитячі та студентські театри. У списку учасників – переважно театри з Росії та Білорусі, а також львівський театр.

Театр «Чарівна скринька» працює у Львові в учнівської молоді. Театр є учасником числених фестивалів. Замість Білорусі театр вирішив поїхати на фестиваль до Естонії. Для поїздки шукають спонсорів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук