Глава УГКЦ у США згадав бранців Кремля і закликав світ не забувати про війну в Україні

Глава УГКЦ у США згадав бранців Кремля і закликав світ не забувати про війну в Україні
«Будь ласка, пам'ятайте: це не лише наша війна — це війна за людство!», - наголосив голова Церкви

Глава УГКЦ Святослав закликав світове співтовариство не залишати Україну наодинці з ворогом. та нагадав і про українців-політв’язнів, що перебувають у російських в’язницях.

Як повідомив Департамент інформації УГКЦ, 7 серпня першоієрарх виголосив промову перед учасниками 136-ї Конвенції «Лицарів Колумба» у США, у якій беруть участь представники різних країн світу.

«Хоча у нас немає точної кількості, ми знаємо, що приблизно сто в'язнів, у тому числі політичних в'язнів, до цих пір утримуються в російських в'язницях і їм відмовляють у справедливих і прозорих судових процесах. Найвідоміший із цих ув'язнених — український режисер Олег Сенцов голодує вже майже вісімдесят днів, вимагаючи від російських властей звільнення всіх незаконно ув'язнених політв'язнів», – заявив глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ розповів, що Сенцов — відвертий противник захоплення Росією Кримського півострова, відбуває 20 річне ув’язнення. Він засуджений за нібито планування терористичних актів. Олег заперечує висунуті обвинувачення і його підтримує більша частина світової спільноти.

При цьому Верховний Архієпископ Святослав висловив жаль, що війна в Україні стає «тихою і забутою».

«Війна, по суті, вже спричинила найбільшу гуманітарну кризу на європейському континенті після закінчення Другої світової війни. І все ж таки, вона є тихою і забутою війною. Оскільки це є «замороженим конфліктом», ніхто більше не говорить голосно про війну в Україні. Увага ЗМІ була зміщена, як це часто буває, до інших конфліктних зон у світі», — констатував він.

«Ми закликаємо міжнародне співтовариство не ігнорувати Україну і не залишати нас наодинці з нашим агресором, країною, яка ігнорує міжнародний порядок і не поважає всі міжнародні договори, які гарантують недоторканність сучасних державних кордонів», — наголосив голова Церкви Святослав.

Предстоятель УГКЦ розповів, що багато фахівців в наші дні називають війну в Україні «гібридною війною», тобто війною, де використовуються не тільки традиційні види зброї на полі бою, але й використовуються всі засоби знищення, включаючи економічну та інформаційну війну.

«Завдяки інформаційним технологіям сучасні війни не обмежуються конкретними територіями, вони не обмежуються одним континентом, без будь-яких наслідків для тих, хто, здавалося б, далеко. Кожен у західному світі сьогодні відчуває наслідки цієї інформаційної війни, яка спрямована на істину, поширюючи «фейкові новини» і формуючи громадську думку відповідно до злих намірів. На жаль, навіть ваша країна або інші розвинені країни Західної Європи не були врятовані від цих нападів. Будь ласка, пам'ятайте: це не лише наша війна — це війна за людство!» — наголосив Блаженніший Святослав.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук