Перші 4 вертольоти, які раніше здавалися МВС в оренду вже працюють в зоні АТО, - МВС

СуспільствоРоман Ганкевич, 22 вересня 20142290

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що чотири з десяти вертольотів МВС, які раніше знаходилися в оренді у приватної компанії, повернуті в актив відомства і активно використовуються в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Про це він заявив у своєму відеозверненні, розміщеному на сайті відомства в понеділок, 22 вересня.

«Ви пам'ятаєте той скандальний контракт, який уклала ще попередня влада при Януковичі, коли віддала українські вертольоти Збройних сил, Національної гвардії, тоді Внутрішніх військ, для приватної компанії. Більше 20 вертольотів, в тому числі частина з них, близько 10, належали Міністерству внутрішніх справ. Сьогодні ми провели переговори, і ось вже півтора місяці, майже два місяці на Національну гвардію працюють ці перші чотири вертольоти, які за погодженням були повернуті», - сказав він.

При цьому керівник відомства підкреслив, що контракт, за яким вертольоти здавалися в оренду, був «м'яко кажучи, дуже невигідним».

«Перші чотири вертольоти працюють вже в зоні АТО в повному оснащенні: з приладами нічного бачення, броньовані. Вивозять наших поранених, перекидають оперативно наші підрозділи. Сьогодні ось якраз одна з таких операцій, слава Богу, йдеться не про поранених – йдеться про перекидання одного зі спецпідрозділів, з яким ми сьогодні рухаємося в Маріуполь. Вертольоти ці працюють і вдень і вночі, що дуже важливо, забирають наших поранених бійців з передової. На сьогоднішній момент за ось ці трохи більше, ніж півтора місяці роботи, під 100 чоловік ми безпосередньо забрали з передової до госпіталя», - розповів Аваков.

Як повідомляв ZAXID.NET, станом на 11 червня у зоні проведення антитерористичної операції працювали всього 10 вертольотів, при цьому ще 26 досі не повернуло Міністерству оборони і Міністерству внутрішніх справ приватне підприємство «Українські вертольоти», яке їх орендувало.

Як заявляла тоді уповноважений Кабінету Міністрів з питань боротьби з корупцією Тетяна Чорновол, в 2003 році 16 вертольотів Міністерства оборони були передані в оренду ПП «Українські вертольоти».

«У 2003 році був укладений договір Міноборони з цією компанією про оренду 16 вертольотів Міністерства за символічну плату, також ще 10 вертольотів були орендовані компанією у МВС... Згідно з угодою, в разі виникнення форс-мажорних обставин компанія протягом 15 днів зобов'язується повернути вертольоти власникам», - розповіла вона, підкресливши, що в даний час у армії в робочому стані є тільки 10 вертольотів.

Також повідомлялося, що Національна гвардія України презентувала один із згаданих вертольотів - МІ8-МТВ1. Після ремонту і модернізації він успішно пройшов льотні випробування і був відправлений у зону АТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук