Перші платні дороги в Україні почнуть будувати не раніше ніж у 2019 році

Старт робіт з будівництва платних доріг Львів – Краківець і Київ – Біла Церква можливий не раніше 2019 року, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Ми працюємо над концесією українських доріг, так звані, платні дороги, які будуть будуватися на додаток до наявних безкоштовних. Наразі розробляється технічно-економічне обґрунтування для двох потенційних ділянок – це Львів – Краківець і Київ – Біла Церква. Після цього ми зможемо перейти до спілкування з потенційними інвесторами і провести тендерні процедури. Ми прогнозуємо, що ці речі будуть тривати упродовж 2018 року, і в 2019-му ми можемо говорити про початок фізичних робіт», – заявив Омелян під час спілкування з журналістами, повідомив «Укрінформ».

Урядовець зауважив, що процес сповільнює декілька чинників. Зокрема, за словами міністра, у європейській практиці – 90% фінансування таких проектів забезпечує держава, а по-друге, трафік автомобілів в Україні достатньо невисокий.

«Дорожній фонд може бути гарантією повернення коштів інвестору у разі недостачі трафіку. Це прозора формула, яка повсюдно працює в Європі. Я сподіваюся, що перші пілоти будуть успішними, це ділянки від 50 до 100 км довжиною, і тоді ми зможемо говорити про ефективну модель платних доріг для України», – резюмував він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук