Петиція про заборону хресних ходів у Львові за півтори доби зібрала понад 500 підписів

Петиція про заборону хресних ходів у Львові за півтори доби зібрала понад 500 підписів
Можливість заборони хресних ходів Львівська міськрада розгляне на одному з двох наступних засіданнях

Петиція львівського айтішника з пропозицією заборонити проведення у місті молитовних ходів, які потребують перекриття вулиць чи змін у русі громадського транспорту за півтори доби набрала необхідні 500 голосів. Це питання мають винести на одне з двох наступних засідань Львівської міськради, під час якого депутати визначаться, чи підтримувати цю вимогу.

Впродовж наступних трьох днів мерія має розробити проект ухвали на підтримку цієї петиції і винести його спершу на розгляд депутатської комісії, а згодом і на голосування під час сесії ЛМР.

Створена 31-річним Сергієм Літневським петиція доволі швидко набрала голоси: загалом для збору 500 підписів під петицією відводиться 60 днів, у цьому випадку не минуло й двох діб. Сергій Літневський наполягає, що для релігійних процесій у місті є достатньо споруд, а проведення молитовних ходів вулицями Львова обмежує свободу пересування інших мешканців

У Львові почастішали випадки проведення молитовних ходів, які впливають на рух транспорту. Враховуючи проблематику громадського та приватного транспорту (дотримання графіків, кількості автобусів, затримки трамваїв через неналежне паркування та ДТП, затори на дорогах в час пік, величезну кількість ям на дорогах), проведення подібних заходів, пов'язаних з перекриттям руху – це обмеження мешканців міста в свободі пересування по місту та створення штучних перешкод для руху транспорту», – йдеться в опублікованій 13 червня e-петиції до Львівської міськради.

У коментарі ZAXID.NET Сергій Літневський заявив, що це вже друга його петиція, що стосується заборони перекритті руху під час хресних ходів, однак першу відхилили ще на етапі модерації.

«Я переформулював назву і текст, викинувши те, що могло вказувати на приналежність до конкретних релігій, і її затвердили. Не знаю, яким може бути рішення мерії, особливо, враховуючи те, що я почув під час розгляду питання публікації попередньої петиції, коли деякі з депутатів, як мені здалося, були проти самого факту існування такої петиції і думок, які в ній висловлювались. Але враховуючи швидкість збору підписів, сподіваюсь, що депутати звернуть на неї увагу», – розповів Сергій Літневський.

Додамо, що молитовні ходи у Львові є доволі чисельними (наприклад, 31 березня у хресній ході взяло участь понад 60 тис. учасників) і супроводжуються кількагодинними перекриттями центральних доріг. Перед проведенням таких подій мерія, як правило, повідомляє про перекриття вулиць і зміни в роботі громадського та приватного транспорту. Часто у загальноміській ході беруть участь чиновники міськради, а очолює процесію мер Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук