Петро Порошенко до 30 вересня повідомить Росію про припинення «Великого договору»

Президент України вирішив не продовжувати дію Договору про дружбу з РФ від 1997 року

СуспільствоАндрій Стець, 3 вересня 20187130
Порошенко наголосив, що Договір не розривається, а «припиняє свою дію в зв'язку з непродовженням»

Президент Петро Порошенко заявив, що планує до 30 вересня направити до Росії повідомлення про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією від 1997 року.

Про це Порошенко заявив в Адміністрації президента під час зустрічі з лідерами фракцій Верховної Ради, передає «Інтерфакс-Україна».

Порошенко наголосив, що Договір не розривається, а «припиняє свою дію в зв'язку з не продовженням».

«Договір не розривається, оскільки це складна і тривала процедура, а припиняє свою дію у зв'язку із непродовженням. Сьогодні це виняткова компетенція Президента України. У зв'язку з цим я планую найближчим часом, після внесення пропозицій Міністерством закордонних справ, провести засідання Ради національної безпеки і оборони України, та у термін до 30 вересня спрямувати зі своїм підписом повідомлення Російській Федерації про непродовження дії цієї угоди. Для цього не потрібне голосування в парламенті», - сказав Порошенко.

Він додав, що питання продовження чи не продовження договору – у компетенції президента України.

Після отримання необхідних документів від МЗС України, він має намір «в термін до 30 вересня направити зі своїм підписом повідомлення РФ про не продовження дії» цього договору.

Зазначимо, що згідно з договором, якщо за 6 місяців до закінчення 10-річного терміну дії документа одна зі сторін не повідомить другій про бажання припинити його дію, він автоматично буде продовжений на наступні 10 років. Тобто дію цього договору буде автоматично продовжено на 10 років з 1 квітня 2019 року, якщо Україна не повідомить Росії про бажання його припинити до 30 вересня.

Як інформував ZAXID.NET, 28 серпня Порошенко анонсував проведення найближчим часом засідання РНБО для розгляду питань припинення дії договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією, а також захисту інтересів України в акваторії Азовського моря, раніше він доручив РНБО підготувати засідання з протидії можливого втручання Росії у вибори в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук