Петро Порошенко визнав, що з такою економікою Україна ще довго залишатиметься в злиднях

За словами президента, Україна не брала би зовнішніх позик, якби не борги попередньої влади

ЕкономікаКатерина Чурилова, 12 листопада 20184921
Голова держави вірить у те, що Україна невдовзі перейде на інвестиції замість кредитів

Темпи економічного зростання в Україні недостатні для відновлення рівня добробуту населення. Про це заявив президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві, пише «Економічна правда».

«Хоча ми і відновили економічне зростання, але темпи його нині недостатні, щоб люди відчули в усіх без винятку регіонах і соціальних прошарках, щоб ми перестали бути однією з найбідніших країн Європи», – сказав Порошенко.

Президент визнав поганим, але вимушеним рішення Кабміну про підвищення тарифів на газ для населення. За словами Порошенка, уряд не мав вибору між добрим і поганим сценарієм.

«Уряд стояв на розтяжці між поганим і дуже поганим – між підвищенням тарифів і потужним ударом по макрофінансовій і макроекономічній стабільності держави. А це і курс, і дефіцит бюджету, і вчасні виплати пенсій та зарплат, фінансування армії, сектора безпеки. Це вибір між Сциллою і Харибдою», – сказав він.

«Чи можна було обійтися без підвищення тарифів? Навряд, бо для стабільності і розвитку економіки потрібен транш МВФ», – зазначив Порошенко.

На його думку, поточний стан економіки дозволяє відмовитися від кредитів міжнародних фінансових організацій. Президент зазначив, що «це – результат злагодженої чотирьохрічної роботи». «І ми би так і зробили, якби не мусили в 2019 році і в 2020 році долати пікові навантаження по виплаті старих боргів. Статистичні таблиці без жодних політичних пристрастей, без жодних партійних кольорів. Це – статистика. І в цьому кожний може переконатися», – заявив Порошенко.

Президент наголосив, що, на його думку, Україна невдовзі матиме можливість опиратися на власні сили й переходити на інвестиції замість кредитів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук