Під час недільного концерту в Органному залі звучатиме музика композитора Сергія Борткевича

Львів’ян кличуть послухати твори композитора, якого називають «українським Рахманіновим»

КультураКатерина Родак, 1 грудня 20185700
У Львівському органному залі лунатиме музика відомого українського композитора Сергія Борткевича

У неділю, 2 грудня, у Львівському органному залі відбудеться концерт «Музика Борткевича. Повернення до витоків», під час якого звучатиме музика віртуозного піаніста та композитора Сергія Борткевича.

Сергія Борткевича називають «українським Рахманіним». Його твори виконуватимуть піаніст Євген Левкулич, скрипаль Темур Якубов та вокалістка Інна Калугіна.

«Показовим є те, що творчість Борткевича дуже цікавить і західних дослідників: багато творів українського композитора віднайшов нідерландець Ваутер Калкман та англієць Малколм Гернбурі-Баллан. Його називають «українським Рахманіновим». Але коли пишуть, що Борткевич взяв щось у Рахманінова – це неправильно. Деякі речі Борткевич написав навіть раніше», – розповідає Євген Левкулич.

Пори це Сергій Борткевич після смерті був швидко забутий в Європі.

«До Першої світової війни його творчість розвивалася стилістично в одному напрямку з європейським мистецтвом. А після еміграції він свідомо писав у романтичному руслі, відчував необхідність зберегти те, що залишилося на Батьківщині. Я думаю, він частково жив спогадами, не рухався вперед», – каже Левкулич.

За словами піаніста, в Україні про його творчість Борткевича нічого не знали через «залізну завісу» СРСР. Хоча в його музиці безперечно відчутний вплив української музичної традиції.

«Борткевич, можливо, ближчий до Чайковського у використанні українського мелосу. Більшу частину свого дитинства й юності він проводив у родинному маєтку під Харковому. Його виховували прості люди, до нас дійшли п’єси за мотивами пісень, що співала його няня. Зустрічаємо цитування українських пісень в його циклах. Їх небагато, але вони є», - заначає Левкулич.

На львівському концерті виконавці представлять антологію оригінальних скрипкових творів Борткевича та один вокальний цикл Sternflug des Herzens (буквальний переклад «Зоряний політ серця», але вживається у значенні «крізь терни до зірок» – це життєве кредо композитора).

Більше про концерт можна дізнатися на Facebook-сторінці Львівського органного залу, квитки на сайті gastroli.ua та в касах міста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук