Під час візиту Порошенка до Львова говоритимуть про проблеми львівських експортерів

Головні новини за 01.07Ірина Ващишин, 1 липня 2015, 19:26 861 0

Економічні вимоги з боку держави не сприяють розвитку українських підприємств-експортерів. 

Про це сьогодні, 1 липня, заявив міський голова Львова Андрій Садовий під час виїзду на підприємство з виробництва мансардних вікон. 

«Треба, щоб українська влада не ставила палиці в колеса, а навпаки – допомагала. От на цьому підприємстві ситуація така: усю виручку валютну, яку вони отримують – а вони багато продають продукції за кордоном - вони повинні продати. Натомість, якщо їм потрібна валюта для купівлі комплектувальних, обладнання, вони стоять в черзі і купують її за набагато гіршим курсом. То як бути в ситуації, коли конкуренти за кордоном таких проблем не мають? Якщо ми хочемо стимулювати нашого українського виробника, то давайте йому банальне не заважати», - наголосив Садовий. 

«От це є те питання, яке я завтра поставлю перед президентом, тому що багато львівських підприємств, які сприяють надходженню валюти в Україну, продаючи продукцію, мають потім проблеми з її купівлею», - додав міський голова.

Підприємство, яке є представником одного зі світових виробників мансардних вікон, у Львові працює з 1991 року. Нині ж, навіть в умовах економічної кризи, намагається збільшувати обсяг продукції. 

Зараз на підприємстві 330 робочих місць. Середня зарплата – 4465 грн. На рік виробляють 50 тисяч мансардних вікон. Щоправда, в Україні із них реалізовують лише третину. Решта – на експорт.
 
«Якість наших вікон повинна бути безумовна, бо підприємства по сертифікації, які працюють за кордоном, дуже прискіпливо ставляться до українського продукту. Поки що зауважень до нас немає, ми успішно проходимо сертифікацію кожного року», - розповів директор виробництва Євстахій Корончевський. 

Попри начебто не жіночу роботу, близько третини працівників на виробництві вікон - саме жінки. У Львові підприємств, які прозоро торгують із зовнішнім ринком, зараз - близько сімдесяти. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук